Sizce biz mi beynimizi yönetiyoruz yoksa beynimiz mi bizi?

yigidyum

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
1
Evet arkadaşlar, bir süredir kafamı kurcalayan soru. İsteyen dini, isteyen bilimsel cevap verebilir. Düşünsenize, beynimiz bizi yönetiyor ise her şey daha anlamsız olmuyor mu?

Evet arkadaşlar, bir süredir kafamı kurcalayan soru. İsteyen dini, isteyen bilimsel cevap verebilir. Düşünsenize, beynimiz bizi yönetiyor ise her şey daha anlamsız olmuyor mu?
Organlarımız koordine bir şekilde çalışır ve beynimizin kontrolü de bizim elimizdedir.Fikrim bu şekilde.

Başlığı görünce ben.
download.png

Organlarımız koordine bir şekilde çalışır ve beynimizin kontrolü de bizim elimizdedir.Fikrim bu şekilde.
Ama düşüncelerimiz de beyin içerisinde gerçekleşiyor, duygularımız da. Hormonlar da beyin emri ile salgılanıyor. Bu da benim kafamı karıştırıyor.

Ama düşüncelerimiz de beyin içerisinde gerçekleşiyor, duygularımız da. Hormonlar da beyin emri ile salgılanıyor. Bu da benim kafamı karıştırıyor.
Bu sohbeti bile yaparken bile beynimizin kullanıyoruz her yerde, her Zaman birazda dine yönelicek olursak ruhumuzun kontrolü de uyku harici bizim elimizde.Bilim ne der bilmiyorum ama bana göre saçma geliyor.Keza beynimizin % bilmem kaçını kullanıyoruz meselesi gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı