Sizce ölümsüzlüğün sırrı bulundu mu?

kritewonwon

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciydim bir zamanlar.
Bu benim kendi teorim. Bana göre ölümsüzlüğün formülü bulundu. Tabi bu insanlıktan saklanıyor. Ölümsüzlükten kastım yaşlanmanın durdurulması. Eğer ölümsüzlüğün formülü bulunmuş olup, açıklansaydı neler olacaktı?
  • Bu formül pahalı olacağı için az sayıda insan yararlanacak.
  • Nüfus artışı az da olsa artacak. Yaşlılıktan gerçekleşen hastalıklar artık tarihe karışacak.
  • İlaç sektörü inanılmaz bir çöküş yaşayacak.
Sizinde fikirlerinizi merak ediyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
'Her can ölümü tadacaktır. Sonunda bize döndürüleceksiniz.'
Bu Kur-an Kerim'de geçen bir ayet. Sonuç olarak ölümsüzlük diye bir şey dünya için yok. Burası bir sınav yeri. Yaptığınız davranışlar doğrultusunda Allah katında sonsuza dek yaşayacağız.

Dünya nüfusu çoğalırsa kaynaklar yetmez diyenlere şu videoyu izlemelerini istiyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu dünyada on milyarlarca insana yetecek kadar kaynak var yeter ki biz savaşıp kaynaklarımızı hiç etmeyelim.
Bol keseden sallamış gibi.

Şuan ki teknoloji ile bile yakın gelecekte Mars'ta yaşam düşünülüyor. Bence çok uzak olmayan bir zaman başka gezegenlerde yaşayamasakta o gezegenlerden kaynak dünyamıza getirilecektir.

Ölü bir ruhla dolaştıktan sonra nefes alan beden neye yarar kardeşim. Şu insanlığa, zamana bir bakın. Ölümsüzlüğüde bulsalar zengine yarayacak. Keşke işsizliğin, adeletin, dürüstlüğün, kısaca güzel insan olmanın formülünü bulsalar. Bizler bile bunları arzulamak yerine ölümsüzlüğün formülüne kafa yoruyoruz. Ölüm benim için bir kurtuluş huzura ermek. Ama bir insan sırf ölümü arzuladığı için kendi canına kıymasıda acizlik ve zayıflık. Bu yüzden hayat mücadelesi en zarif ve en kutsal formül. Bunu başarmaya çalışalım hep birlikte.

Bilimsel olarak bakarsak formülü bulunmadıysa bile kesinlikle bazı gelişmiş şirketler bunların üzerine çalışma yaptığını kesin bir şekilde düşünuyorum. Dondurulmuş bedenler ve makinaya bağlı kan akışını stabil halde devam ettiren tıbbi cihazlar mevcutken neden olmasın. Bunların üzerine aynı ''the island'' filmindeki gibi klonlama olabilir. Ya da bir simya dalıyla bu gerçekleşebilir.

Bin defa ölmeye ve yok olmaya muhtaçsın.
Sonra halinle sebat eder, kalırsın.
Geceler olur, gündüzler geçer, sen haline devam edersin
ve durumunda bir değişiklik olmaz.

Ölümsüzlüğün sırrının bulunduğuna inanmıyorum. Diyelim bulundu, bir noktadan sonra insan bu durumdan sıkılacak. Çünkü bıkma duygusu doğamızda var. Bir de mekan sorunu oluşacak. Nüfus arttıkça artacak, her taraf Tokyo şehri gibi kalabalık olacak. Bundan sonra da -dünyada hala yaşamak için kaynak kalmışsa- bunun için savaşlar verilecek ve insanlar her zaman olduğu gibi birbirini öldürmeye devam edecek. Dünyada kaynak yoksa zaten göçebe hayatı başlayacak. Gezegenler hatta galaksiler arası bir göç bu.

Şu anda bir insan daha embriyo olmadan annesi ve babasının genlerine bakarak, insanda hangi hastalığın oluşabileceğini öğrenmemizi sağlayan bir tıbbi bilgi var.

Bu ölümsüzlük formülünün hiç mi yan etkisi olmayacak? Şu an kullandığın bir ağrı kesici bile seni öldürebilir. Yaşlanmayı durdurma konusu biraz mümkün gibi duruyor yine. Belki bir ilaç ile vücuttaki rejenerasyonu hızlandırabiliriz. Ama bu ölümsüz olacağınız anlamına gelmez. Sadece doku düzeyinde bir avantaj sağlar.

İlaç sektöründe ise karaborsa tarafında büyük hareketlenme olacağı bariz. Çakma ilaçlar, merdiven altı imalat tesisleri vb. şeyler de cabası. Son olarak şunu bırakayım nokta olarak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teorik olarak coktan bulunmustur. Ampulun te teorik olarak sistematigi cok onceden bulundu. 1000 kere deney yapildi. Teoriyi dogrulayan dogru metal tel ile istikrar yakalaninca da, seri uretime baslandi.

Olumsuzluk cabalari da, da yaslanma geninin nasil duyarsiz hale getirilecegine baglidir. 1000 lerce kimyasal maddeden illa biri yaslanma geninin islevini sona erdirebilecek, ya da onunu kesecek reaksiyonu verebilir. Hatta belki de bulundu da saklaniyor

Ölümsüzlüğün sırrı var mı ki?

Ölüm vardır ve doğanın düzenini sağlar.

Açıkçası ölümsüzlüğü pek mümkün göremiyorum. İstemiyorum da zaten. :D Öyle iksir vb. bir şey olsa da bizlere sunulacağını sanmıyorum. Fakat bilim ilerlediği sürece evrimimize bağlı olarak ortalama ömrümüzün 120-130 yıla kadar çıkacağını düşünüyorum. Zaten geçmişten günümüze büyük bir artışın olduğunu görerek bu düşünceyi temellendirebiliriz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı