Sizce Osmanlı tarihinde yapılan en büyük hata nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Osmanlı'nın bilimde geriliği bunu da Halkı Galyana getiren sahte Din Şeyhleri yüzünden diyebiliriz.

Osmanlı'nın bilimde geriliği bunu da Halkı Galyana getiren sahte Din Şeyhleri yüzünden diyebiliriz.
Din adı altında neler yapılmış. Ama bu yüzden bütün din şeyhlerini falan suçlamamak lazım (size öylesiniz demiyorum) 'Din adı altında neler yapılmış' diyerek te çok şey yapılmış dine karşı.
LÜTFEN AMA LÜTFEN BU KONU KAPANSIN.

Aynen öyle halkımız fesi getirene de gavur demiş kaldırana da.
Maalesef bu halkta yeni olan herşeye gavur deme algısı var. Ayrıca Sarıkamış harekatı yapılmasaydı o 900.000 neferle pek çok şey başarılabilirdi.
900.000 nefer derken? Sarıkamış'ta 35.000 asker şehit oldu ve Sarıkamış Komutanı Hafız Hakkı Paşa kendi günlüğünde bu hatayı kendisinin yaptığını söylüyor. Enver Paşa'nın birçok hatası var fakat bu olay ona ait değildir. Not olarak şunu söylemek istiyorum ki Enver Paşa'nın hatalarını abartmaya gerek yok zaten çok hatası olan bir paşa.

4. Halife Hz. Ali şehit edildikten sonra başa Muaviye denen adam geldi. Muaviye:
  • Saltanat
  • Cariyelik
  • Çok eşlilik
  • Ağır kadercilik
gibi İslam'a aykırı şeyleri İslam'a sokmuştur. Bunlar İslam'da yoktur.
Kur'an'ı okumadığınızı çıkarıyorum buradan. Kurslarda Arapça halini birkaç kez, sorgulamaya başladığımda ise ayrıntılı bir biçimde bir kez mealini okudum. Bu ayetleri reddediyorsanız Müslüman değilsinizdir diye düşünüyorum. Çünkü Kur'an değiştirilmiştir demeye çalışıyorsunuz galiba.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı