Sizce Uzaylılar Var mı ?

Çözüm
İlk olarak biz de uzaylıyız. Dünya dışı yaşam daha mantıklı bir söylem olacaktır. Bence var ve bizim gibi onlar da insan belki gezegenlerinin adı farklıdır belki onlar da yaşadıkları yere dünya demişlerdir.
Var olsalar bile ki ben var olduklarını savunuyorum zaten karışık olan bu dünya ortamına gelip ne yapsınlar. Ya geçmişde daha az sorunsuz bir dünya ortamı varken ziyaret ediyorlardı yada gelecekde ortam düzeldiğinde ziyarete gelecekler. Dünyamızında uzayda olan bir gezegen olduğunu ve sayısını hesaplayamayacağımız kadar daha gezegen olduğunu bildiğimize göre başka canlılarında olduğunu düşünmek mantıksız sayılmaz.

Var olsalar bile ki ben var olduklarını savunuyorum zaten karışık olan bu dünya ortamına gelip ne yapsınlar. Ya geçmişde daha az sorunsuz bir dünya ortamı varken ziyaret ediyorlardı yada gelecekde ortam düzeldiğinde ziyarete gelecekler. Dünyamızında uzayda olan bir gezegen olduğunu ve sayısını hesaplayamayacağımız kadar daha gezegen olduğunu bildiğimize göre başka canlılarında olduğunu düşünmek mantıksız sayılmaz.
Arrival filmini öneririm.

Bence var. Yani daha doğrusu ben bu meleklerin falan uzayda olduğunu düşünüyorum. Sadece biz bir simülasyon gibiyiz ve onun için çok dar bir alanı görebiliyoruz. Hatta cennet ve cehenneminde uzayda olabileceğini düşünüyorum. Öldükten sonra bir update ile o boyuta geçeceğiz falan. Neyse beyin bedava, atıyorum hafızaya atıyorum hafızaya.:D

Işık hızının üstüne cidden çıkılamıyorsa onları bulmamız çok zor zaman alacak. Ya da onların bizi bulması. Bize en yakın güneş sistemi dışı yıldız 41 ışık yılı uzakta. Ki bence saniyede 300.000 km gibi bir hızı yakalamak için 100 yılımız var en az. Bir yakıtı yakarak bu hıza ulaştıramazsın bir uzay aracını ışık hızına.

Şöyle bir şey olsa da biraz aksiyon yaşasak. Filmin ismi ''Dünyalar Savaşı''.
Dunyalar-savasi--.jpg

Soru cevap.

Uzaylı ne demektir?
Uzaydaki bir galakside yaşadığı varsayılan düşsel insan ya da yaratık.

Dünya nerededir?
Uzayda.

Dünyanın üzerinde kim yaşar?
İnsan.

Bu durumda insan uzaylı mıdır?
Evet.

Bu kadar büyük bir evren içinde sadece bizim yaşadığımızı mı düşünüyorsunuz?
Hayır

Sanırım bu soru cevap yeterli olacaktır.
Aşağıdaki videoyu belki seyretmişsinizdir. Seyretmediyseniz tavsiye ederim. Uzun versiyonunu bulamadım. Sanırım bu idare eder.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Işık hızının üstüne cidden çıkılamıyorsa onları bulmamız çok zor zaman alacak. Ya da onların bizi bulması. Bize en yakın güneş sistemi dışı yıldız 41 ışık yılı uzakta. Ki bence saniyede 300.000 km gibi bir hızı yakalamak için 100 yılımız var en az. Bir yakıtı yakarak bu hıza ulaştıramazsın bir uzay aracını ışık hızına.
Bir fizikçi olarak açıklayayım. Fizik kuralları değişmediği sürece hiç birşey ışık hızından daha hızlı gidemez. Şu önümüzdeki 100 sene içinde eğer herhangi bir gelişme olmazsa örnek olarak CERN'deki yapılan deneyler sonucunda birşey çıkmazsa malesef bu hızlara ulaşmamız çok zor. Şu anda çok uzak mesafelere bu kadar uzun sürede gitmemizin sebebi yakıt zaten. Üzülerek söylüyorum ki malesef uzay mekiklerimizde yakıtımız yetmiyor. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı