Sizin ölüm teoriniz ne?

En iyi ihtimalle izlediğim şeyler yüzünden cehennemde cız bız olup, Cennet'e yuvarlanacağım. En kötü ihtimalle de inandığım her şey yalan çıkacak ve sadece toprak olacağım.

Yok olma teorisi bana çok ilginç gelmiştir, düşünsene sen yok olduktan sonra ne olduğunu düşünemeyeceksin çünkü yoksun.

Bana hiçlik saçma geliyor, sen gel tecavüz et, kötülük yap. Öldükten sonra hiç bir şey olmasın. Bence diğer taraf denilen şey var tabii bunu hiç birimiz bilemeyiz.

Varlık halinden yokluğa geçiş. Bilmiyorum kaç insan ölüm anının acısından korkar ama kanaatimce birçoğu var olmamaktan korkar. Çünkü bu dünyaya çok alışırız ve bırakıp gitmek çok zor gelir. Zihinlerimizde hep bir "ölümsüzlük" fikri dolanır durur. Ama bu ölümsüzlüğün bedenen sağlanması şart değildir. Fikirlerimiz ve yapıp ettiklerimizle de bu ölümsüzlüğü kazanabiliriz. Dostoyevski'yi, Atatürk'ü, Newton'u, Yunus Emre'yi konuşuyorsak hâlâ ölümsüzlüğü yakalamışlardır. Ve son olarak Epiküros'un şu sözünü söylemek isterim: "Ölümden korkmaya gerek yoktur. O geldiğinde 'ben' olmayacağım, ben varken zaten ölüm yoktur."

Alıntıdır kaynak: Ölümden sonra ne var? | Soru & Cevap - Evrim Ağacı

Selam arkadaşlar, ölümden sonra ne olacak sizce? Sizin düşünceleriniz neler? Dinlerde yazan şeyleri de yazabilirsiniz, ama ben inanıyorum ki çok yaratıcı ve güzel cevaplar gelecek.
Bana göre bir Tanrı ve ahiret var. Öldükten sonra bir hiç olacağı ihtimalini vermiyorum, belki de vermek istemiyorum. Çünkü her şeyin bu kadar basit olamayacağını, devamının olması gerektiğine inanıyorum. İslam veya değil. Bana göre hayatımız boyunca olabildiğince iyi şeyler yapmalıyız. Her ne olursa olsun umarım ahiret kavramı gerçektir. İşin kötü yanı ölümü ve ahireti asla kesinleştiremeyiz.

Geri
Yukarı