Sizin ölüm teoriniz ne?

Aslında sen okula giderek yüce tanrı'nın isteğini yerine getirmiş olursun. Tanrı insanlardan araştırmasını ve bilim öğrenmesini istemiştir.

Oku! Yaratan tanrı'nın adıyla oku. O, insanı alaktan yarattı. Oku, tanrı sonsuz kerem sahibidir. O, insana kalemle yazı yazmayı ve bilmediğini öğretendir. (kuran, alak suresi, 1–5. ayetler.)

Kutsal kitapda yazmasa siz okumayacak mısınız?

Yani islama göre hayatın her anı değerlidir.

Benim içinde hayatımın her anı değerli. Neden canıma kıyayım?

Hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışılmalı. İlim öğrenmek, ilim öğretmek de Allah'ın rızasını kazandırır helal olduğu sürece. Allah bizim eve kapanıp sadece namaz, oruç tutmamızı istemiyor. İslam'ı hiç araştırmadığınız çok belli.

Yarınım yokmuş gibi, bir gün yok olucağımı bile bile hayatım için yaşıyorum. Çocuklarım daha iyi bir yaşantı sürsünler diye. Bunun İslam'i tarafına bakmıyorum ben, siz ise bakıyorsunuz.
@Lord Harkon arkadaşıma anlatabilmişimdir umarım.

Kutsal kitapda yazmasa siz okumayacak mısınız?

Benim içinde hayatımın her anı değerli. Neden canıma kıyayım?

Yarınım yokmuş gibi, bir gün yok olucağımı bile bile hayatım için yaşıyorum. Çocuklarım daha iyi bir yaşantı sürsünler diye. Bunun İslam'i tarafına bakmıyorum ben, siz ise bakıyorsunuz.
@Lord Harkon arkadaşıma anlatabilmişimdir umarım.

Yani anlamsız bir döngü için anlamlı olan hayatımı harcarım diyorsunuz, peki. Ben burada birilerine belki yararım olur diye konuşuyorum fakat anlaşılan sizin önünüzden ve arkanızdan birer set çekilmiş. Boşa konuşuyoruz.

Yani anlamsız bir döngü için anlamlı olan hayatımı harcarım diyorsunuz, peki. Ben burada birilerine belki yararım olur diye konuşuyorum fakat anlaşılan sizin önünüzden ve arkanızdan birer set çekilmiş. Boşa konuşuyoruz.

Boşa konuşmaya devam edin. Ciddi ciddi dinlenecek bir şey bile değil.

Sana güzel bir haberim var hepimiz ölümsüsüz sadece bu dünyadan başka bir aleme gideceğiz. Şu anda fragmandayız henüz film başlamadı. Sana tavsiyem iyi araştır iyi karar ver, fragman bir kere oynatılacak bir kereliğine bu dünyaya geldik. Allah'ı bulursan her şeyi bulmuş olursun, Allah'ı bulamamışsan hiçbir şeyi bulamamışsındır.
Filmin yönetmenini bulduğun zaman bana da haber versene.

Boşa konuşmaya devam edin. Ciddi ciddi dinlenecek bir şey bile değil.

Aynen kanka avutun kendinizi ölünca göreceğiz sizi kanıtları inkar edin biraz daha. Kanıt nerede dersen sözler köşkü'nü izlemeni tavsiye ederim mükemmel anlatıyorlar. İyi günler. Merak etmeyin arkadaş ibadet edince boşa vakit harcamıyor sizin fikrinize göre boş oluyor bize göre değil.

Aynen kanka avutun kendinizi ölünca göreceğiz sizi kanıtları inkar edin biraz daha. Kanıt nerede dersen sözler köşkü'nü izlemeni tavsiye ederim mükemmel anlatıyorlar. İyi günler. Merak etmeyin arkadaş ibadet edince boşa vakit harcamıyor sizin fikrinize göre boş oluyor bize göre değil.

Sözler köşkü mü? Anladım ben sizi, Sözler Köşkü gibi kanallar tam sizin gibilere göre, devam.
Filmin başlangıç tarihini vereyim öldükten sonra bu arada merak etme kaçırma şansın yok. Film başlayınca umarım bir görüşürüz senle.

Film olmadığını görünce benim sıfad-ı eşgal.
download.jpg

Geri
Yukarı