Skyrim ve Witcher 3 için build nasıl olur?

ahmethakan7

Decapat
Dostlar bu oyunları 2 kez yükledim ama nedense tekrar sildim. Yaş ilerledikçe malum oyun hevesi de azalıyor. Bu yaşıma kadar bilinen çoğu oyunu bitirdim övünmek için demiyorum ama bu 2 oyunu oynamadan ölmek de istemiyorum herkes çok seviyor herkes delisi :) Dostlar sanırım Skyrim sade olarak oynanmaktansa modlu oynanıyormuş hangileri çok önemli hangilerini yüklemeliyim? Skyrim ve Witcher için ortak sorum da şu: Bu build muhabbetleri dönüyor. Oyunları kolay şekilde hikayesi, atmosferi için oynayacağım aslında. O yüzden en sağlam buildleri nasıl oluyor?

Witcher'da Build olarak çok kasmanıza gerek yok oyunu oynayıp keşfettikçe zaten iyi ekipmanları yakalarsınız simya falan oynadıkça öğrenirsiniz. Skyrim'i de ilk defa oynayacaksanız bence önce orijinal DLC'leri yükleyip oynayın bir sürü mod yükleyip oyunun kendisini kaybetmeyin. Belki envanter düzenlemesi için bir mod yüklenebilir.

Hocam Skyrim için Türkçe yamayı kurun yaklaşık 20 görev falan sonra mesela ilk hırsızlık görevinden sonra oyun size oynatacak kendini yaşla alakası yok Skyrim çok ayrı bir dünyadır 40 50 yaşınızda bile olsanız oynatır çok monoton bir insan değilseniz tabii. Witcher yerine RDR2 oynayın, daha çok sarar. Yaş ilerledikçe kafanın bir şeyi düşünme isteği azalıyor Witcher oynayacak olursanız sizi baya düşüncelere falan iter zaten günde 10 saat falan çalışıyorsunuz bir de bu Witcher'ın bulmacalarıyla falan uğraşmayın derim. Şahsen bana böyle oldu,.

Skyrim karakter buildleri konusunda tamamen özgür bir oyun. İstediğin her şeyi yapabilirsin.

Witcher 3 ise tek bir karakter üzerine odaklandığı için pek fazla özgürlüğün yok. Sınırlı seçeneklerin var.

Skyrim'de yan görevler daha ön planda olduğu için oyunda pek çok farklı ufak hikaye var. Ana görev oyunun asıl amacı değil. Asıl amaç keşfetmek üzerine kurulu. Oyunun ilk dakikalarındaki tutorial kısmı bittikten sonra ana görevi takip etmeme özgürlüğü sana veriliyor. Devasa haritada her yeri dolaşıp, keşfedip yan görevler bulmak oyundaki kilit nokta. Çünkü diyalog seçenekleri büyük fark yaratmıyor. Ayrıca level atlamanın görevlerle alakası yok. Silah veya büyü kullanma sıklığı ile alakası var. Bu yüzden etrafı keşfederken karşına çıkan düşmanları öldürdükçe gelişiyorsun.

Witcher 3 ise diyalogların fark yarattığı ve ana görevin asıl amaç olduğu bir oyun. Görev yaparak seviye atladığın için yaratık keserek kasılmak diye bir olay yok. Ana görevde ilerlemeden oyunda da ilerleyemezsin. Bu yüzden ana görevi takip edip hikayeyi devam ettirmediğin sürece özgürlüğün kısıtlıdır.

Ayrıca bu iki oyun da başında çok fazla zaman harcanması gereken oyunlar. Witcher 3 için onlarca saat diyebilirim ancak Skyrim için yüzlerce saat demek daha doğru olur. Build önerisi olarak ise Skyrim'de oyundan zevk almanı sağlayacak ve başlangıç için kolay olacak bence sneak/archer buildi. Witcher 3 için build bence kedi okulunu seçmek hızlı hareket kabiliyeti açısından keyifli. Yeteneklerin açıklamasını okuyarak ona göre seçim yapabilirsin kafana göre.

Skyrim karakter buildleri konusunda tamamen özgür bir oyun. İstediğin her şeyi yapabilirsin.

Witcher 3 ise tek bir karakter üzerine odaklandığı için pek fazla özgürlüğün yok. Sınırlı seçeneklerin var.

Skyrim'de yan görevler daha ön planda olduğu için oyunda pek çok farklı ufak hikaye var. Ana görev oyunun asıl amacı değil. Asıl amaç keşfetmek üzerine kurulu. Oyunun ilk dakikalarındaki tutorial kısmı bittikten sonra ana görevi takip etmeme özgürlüğü sana veriliyor. Devasa haritada her yeri dolaşıp, keşfedip yan görevler bulmak oyundaki kilit nokta. Çünkü diyalog seçenekleri büyük fark yaratmıyor. Ayrıca level atlamanın görevlerle alakası yok. Silah veya büyü kullanma sıklığı ile alakası var. Bu yüzden etrafı keşfederken karşına çıkan düşmanları öldürdükçe gelişiyorsun.

Witcher 3 ise diyalogların fark yarattığı ve ana görevin asıl amaç olduğu bir oyun. Görev yaparak seviye atladığın için yaratık keserek kasılmak diye bir olay yok. Ana görevde ilerlemeden oyunda da ilerleyemezsin. Bu yüzden ana görevi takip edip hikayeyi devam ettirmediğin sürece özgürlüğün kısıtlıdır.

Ayrıca bu iki oyun da başında çok fazla zaman harcanması gereken oyunlar. Witcher 3 için onlarca saat diyebilirim ancak Skyrim için yüzlerce saat demek daha doğru olur. Build önerisi olarak ise Skyrim'de oyundan zevk almanı sağlayacak ve başlangıç için kolay olacak bence sneak/archer buildi. Witcher 3 için build bence kedi okulunu seçmek hızlı hareket kabiliyeti açısından keyifli. Yeteneklerin açıklamasını okuyarak ona göre seçim yapabilirsin kafana göre.
Dediklerine katiliyorum. Ama son kisim icin duzeltme yapayim: Skyrim'de(vanilla) ne build'i yaptiginin onemi yok. Eninde sonunda asiri op oluyorsun her sekilde zaten. 4-5 farkli build denedim hepsinin sonunda tek atan olumsuz okcu/assassin/warrior/buyucu olunuyor.

Önce bir tanesine yoğunlaşman gerekir. İkisi için build önerisi yaparsak iş çorbaya döner. Zaten RPG türleri olduğu için aynı anda oynamak tadını kaçırır. Zaman gerektiren oyunlar. O yüzden bir tanesini seç ve ona başla derim.

Tavsiyem ilk olarak Skyrim'den başlaman. Witcher 3 sonradan çıktığı için daha iyi grafiklere vs. sahip. Modlarla Skyrim'de güzel hale gelebilir tabii. Önce Skyrim bitirdikten sonra Witcher 3 için ayrı bir konu açabilirsin. Ama sonuçta tercih senin. İkisini de hakkıyla oynamak için birine başla ve ona göre odağını ver bence. Build işleri kafanda karman çorman olmamış olur. Zaten çokta karışık denemez bu oyunların buildleri.

Hocam Skyrim için Türkçe yamayı kurun yaklaşık 20 görev falan sonra mesela ilk hırsızlık görevinden sonra oyun size oynatacak kendini yaşla alakası yok Skyrim çok ayrı bir dünyadır 40 50 yaşınızda bile olsanız oynatır çok monoton bir insan değilseniz tabii. Witcher yerine RDR2 oynayın, daha çok sarar. Yaş ilerledikçe kafanın bir şeyi düşünme isteği azalıyor Witcher oynayacak olursanız sizi bayağı düşüncelere falan iter zaten günde 10 saat falan çalışıyorsunuz bir de bu Witcher'ın bulmacalarıyla falan uğraşmayın derim. Şahsen bana böyle oldu.

RDR2 fanı olabilirsiniz fakat arkadaş Witcher için konu açmış siz diyorsunuz ki RDR2 oynayın daha çok sarar. Arkadaşa konu hakkında yardımcı olacağınıza dediğiniz şeye bakın. Kim ne isterse oynar. Nedir bu fanboyluk?

Dediklerine katiliyorum. Ama son kisim icin duzeltme yapayim: Skyrim'de(vanilla) ne build'i yaptiginin onemi yok. Eninde sonunda asiri op oluyorsun her sekilde zaten. 4-5 farkli build denedim hepsinin sonunda tek atan olumsuz okcu/assassin/warrior/buyucu olunuyor.

Ben de pek çok farklı build yaptım. Ancak bir buildi hızlı kasıp, direkt en güçlü hale gelip o şekilde oyuna devam etmek biraz sıkıcı oluyor. Mesela Youtube'ta var her yetenek için hızlı kasılma taktikleri. Oturup birkaç saat uğraşınca yapılıyor. Bunun yerine özellikle kasmak için uğraşmayıp yavaş yavaş gelişmek daha iyi. Her şeye tek atar hale hızlı bir şekilde gelmek oyunun tadını kaçırıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı