Skyrim vs Witcher 3

İkisinin de türü aynı kardeşim.
Aynı olan ne tam olarak? Biri RPG, diğeri aksiyon-macera oyunu. En büyük hata Witcher 3'ün RPG olarak değerlendirilmesi. Skyrim, Divinity, Mass Effect gibi RPG'leri oynayan birisi Witcher 3'e "RPG" demez, diyemez. Çünkü RPG olarak çok yetersiz bir oyun Witcher 3.

RPG'ler, sadece konuşma seçmekten ibaret değildir, bunu bi' öğrenin ilk önce.

Tür olarak aynı dursalar da aynı şey değiller bence. Skyrim'de daha ağır RPG ögeleri var. Witcher 3 de ne kadar RPG olsa da daha çok aksiyon/macera ile harmanlanmış şekilde ve çizgiselliği andıran bir sunum var. Andıran diyorum çünkü yine serbest bir oyun havası var fakat Skyrim Witcher'dan daha ağır bir RPG.
Dolayısıyla daha yönlendirici ve sunumu güzel bir RPG isteyen Witcher 3'e yönelir ki ben de Witcher'ı daha çok severim fakat Skyrim için ayrıca zaman ayırmam gerekiyor çokça. Ancak o zaman doğruca yorum yapma gücüne ulaşırım oyun hakkında.

İkisinin de türü aynı değil. Aksiyon RPG'ler ile gerçek RPG'lerin kıyaslanması saçmadır. Aradığınız hardcore bir RPG deneyimi ise Skyrim witchera açık ara fark atar. Ama soft bir oynayış peşindeyseniz aksiyon RPG olarak Witcher muhteşem bir oyundur.
Benim için ikisi de alanının en iyi oyunlarıdır.

Aynı olan ne tam olarak? Biri RPG, diğeri aksiyon-macera oyunu. En büyük hata Witcher 3'ün RPG olarak değerlendirilmesi. Skyrim, Divinity, Mass Effect gibi RPG'leri oynayan birisi Witcher 3'e "RPG" demez, diyemez. Çünkü RPG olarak çok yetersiz bir oyun Witcher 3.

RPG'ler, sadece konuşma seçmekten ibaret değildir, bunu bi' öğrenin ilk önce.

Arkadaşım senin RPG değil demen sence insanların umurunda mı? Witcher 3 RPG türüdür bu kadar. Oyunu yapan CD Project ekibi bu türe uyarlayarak oyunu yapıyor. Sen istersen Aksiyon de istersen de yarış oyunu.. RPG olduğu anlamını değiştirmez.

Geri
Yukarı