Skyrim vs Witcher 3

alitasbasi6734

Decapat
İki oyunu da oynadım, hatta Skyrim de 168 saat oynanışım var ama bence Witcher 3 ise 20 saatten daha az, ama kesinlikle witcher 3 daha iyi, neden derseniz, yan görevleri çok güzel, fakat Skyrim e bakıyorum, mağaraya git şunu al, şunu getir bitti, başka bir şey yok, bakalım elder scrools 6 çıkınca işler ne olacak? Sizce malum sorunun cevabı nedir? Üstelik Bethesda paragöz bir firma DLC leri satıştan kaldırdı, üstelik mağazadan aratmayı da kaldırdı, sadece tarayıcı üzerinden bulabiliyorsunuz oyunu.

Aralarında 4 sene fark var. Modsuz bakarsan kesinlikle Witcher 3. Ancak modlama işleriyle vs. Skyrim cidden level atlıyor. Bethesda değilde, mod geliştiricilerine teşekkürler.

Aralarında 4 sene fark var. Modsuz bakarsan kesinlikle Witcher 3. Ancak modlama işleriyle vs. Skyrim cidden level atlıyor. Bethesda değilde, mod geliştiricilerine teşekkürler.

Eski bir oyun olduğu için midir bilemem, San Andreas hikayesi de çok basit ama o zamana göre gayet güzel, sanırım Skyrim de öyle, sonraki oyununda güzel mi değil mi belli olacak. fakat Max Payne eski oyunları hikaye konusunda mükemmel, anlatmak istediğim, yıl farkı o kadar da önemli değil gibi.

Kesinlikle Skyrim. RPG olarak her şeyi daha iyi yapıyor Skyrim. Neden çünkü? Ana hikayeyi görmezden gelip çok daha farklı bir karakter yaratabiliyorsunuz. Witcher 3 ise bundan çok daha uzak, çizgisel bir ilerleyişe sahip, en basitinden yan görevler ana hikayeyle beraber açılıyor. Hikaye bakımındanda karşılaştırmaya gerek olduğu zannetmiyorum, iki oyununda ana hikayesi çok başarılı. Bir Open World RPG oyununun gelebileceği son nokta Skyrimdir, açık dünya çok daha canlı hissettiriyor kendini, şunuda unutmayın Witcher 3'ün dövüş mekanikleri kendini çok fazla tekrar ediyor. İki oyunuda defalarce kez bitirmiş birisi olarak söylüyorum bunları.

Witcher 3 bir gömlek daha üstün bir oyun. Grafik, hikaye, derinlik, yenilik, aksiyon vs uzar gider. Fakat haksızlık etmemek lazım 2010 yılları ile 2015 yılları arasında gerçekten grafik ve mekanik farkı çok fazla. Skyrim ham bir oyun. Bu hamlığı, özgürlük de getiriyor ama genele baktığında yetersiz.
Bu arada Skyrim'e bayılırım, ilk çıktığı zamanlarda oynadım, çevremdeki herkese da oynattım.
Eğer Bethesda çuvallamazsa, ES6 gelince Witcher 3'ten daha iyi olacaktır.

Her iki oyunu da oynamış biri olarak kesinlikle Skyrim. Bunun tartışmasına sonuna kadar girerim ama sonuç belli. Çok basit bir şey söyleyeceğim. Skyrim, kendi hikayeni yazdığın, gizemleri olan, tonla oyuncuya kitap okutmayı başaran (bana hiçbir oyun bırak kitabı notu bile uzun uzun okutamaz), üzerinde teoriler dönen, aşrıı büyük ve kapsamlı evreni olan bir oyun. Skyrim'de her karakterin bir hikayesi var. Yolda dolaşırsın bir adam köpeğini arar, gider konuşursun köpeğimi kaybettim der yardımcı olmak istiyorum deyip görevi alırısn. Ondan sonra görevi arkaya atarsın bir ara bakarım diye. Saatler sonra dolaşırken önüne köpek çıkar ve hiç beklemediğin bir hikayeye giriş yaparsın. Kararların önemlidir. Her karakter yaptığın davranışları aklında tutar. Oyunda her adamın bir hikayesi her adamın kendine göre doğrusu var. Bir çocuk ağlar gider bakarsın ne olmuş diye hop 5 saatlik yan görev hayırlı olsun. Artık gezmekten yorulmuşsundur ve bir hana girip rahatlamak istersin. Ozana birkaç altın vererek şarkısını dinlersin ki aşırı iyidir. Ozanı dinledikten sonra bir şeyler yiyeyim bir şeyler içeyim derken hancı sana dedikoduları söyler ve hiç beklemediğin bir olaya girersin.

Witcher 3 ise baştan sona belli olan bir oyundur. Oyuncu kendi hikayesini yazamaz. Birkaç farklı sonu vardır. RPG dediğin öyle olmaz. Skyrim'de benim aldığım görevi başkası almadan devam eder farklı bir hikayeye gider ben ise farklı. Witcher 3 arkadaşınla konuşurken ha evet böyle yaptım ben de dersin Skyrim'de ise hadi ya öyle bir şey mi vardı dersin. Skyrim kraldır, Skyrim'e yaklaşan tek oyun Fallout oyunlarıdır ki 4 ve 76 hariç. Adam gibi RPG isteyen Skyrim bakar.

Witcher 3 grafik, oynanış ve hikaye bakımından güzel oyun fakat Skyrim ile karşılaştırılınca aşırı eksiklik olan bir oyun.

Ayrıca konu sahibi size diyorum bunu. Skyrim'i ya oynamadınız ya da he he deyip geçtiniz. Hangi görev mağaraya git şunu al getir şeklinde bana anlatsanıza. Boş boş yazmışsınız orada. Skyrim'e en son laf edilecek şey hikayedir. Skyrim'in hikayesine laf edeni Allah çarpar.

Ayrıca Bethesda'nın satış politikası evet kötü ama eğri oturup doğru konuşun bu oyun dünyasında en iyi RPG yapan firmadır. Bethesda oyun dünyasına yön veren firmalardan biridir. Değerini bilin bunun. Arada bir saçmaladığı oluyor ama her gülün bir dikeni vardır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı