Soda ve kahve içilirse sporda etkisi ne olur?

Sporla daha yakın ilgilenince fark ettim kahve kafein verdiği için spordan önce iyi bir etkisi oluyor ve enerji içeceğine göre de ucuz ideal bir şey fakat sodayı hala duymadım.
Soda değil bu arada Mineralli su işe yarar.

Kafein en etkili supplementlerden biridir. Bununla birlikte çok içersen midende sorunlara yol açabilir. En sağlıklısı asiditesi yaklaşık %60 düştüğü için soğuk demleme filtre kahve. Tercihen daha ucuz olduğu ve dozunu ayarlayabildiğin için kafein hapı alabilirsin.

Sürekli uğraşmak istemezsen tencerede on litre kahveyi demleyip dolapta bırak, iki hafta içebileceğin kahven olur.

Ne tür bir kafein manyağı olduğumu anlaman için aşağıya kendi buluşum olan "tencere press" yöntemiyle demlediğim kahvemin fotoğrafını bırakıyorum.

Soda işini ilk defa duydum. Orasını bilmem ama kafein sporcular için büyük nimet.

Dosya Ekleri

• 20220513_014959.jpg
    20220513_014959.jpg
    96,7 KB · Görüntüleme: 616
  • 20220513_015102 (1).jpg
    20220513_015102 (1).jpg
    208,4 KB · Görüntüleme: 607
Kafein en etkili supplementlerden biridir. Bununla birlikte çok içersen midende sorunlara yol açabilir. En sağlıklısı asiditesi yaklaşık %60 düştüğü için soğuk demleme filtre kahve. Tercihen daha ucuz olduğu ve dozunu ayarlayabildiğin için kafein hapı alabilirsin.

Sürekli uğraşmak istemezsen tencerede on litre kahveyi demleyip dolapta bırak, iki hafta içebileceğin kahven olur.

Ne tür bir kafein manyağı olduğumu anlaman için aşağıya kendi buluşum olan "tencere press" yöntemiyle demlediğim kahvemin fotoğrafını bırakıyorum.

Soda işini ilk defa duydum. Orasını bilmem ama kafein sporcular için büyük nimet.
Soda değil maden suyu demek istiyor galiba kahve soğuk olsa kötü bir yanı olur mu?

Maden suyunun değerini herkes bilmez ama günde en az 1 adet içmenizi öneririm, kahve ise spordan evvel güzel bir takviye olur. Filtre dışında kullanmıyorum. Kahveyi sıcak suda çözündürüp soğuk süt ekleyip içiyorum. Antrenmandan 15 dakika önce içerseniz daha iyi verim alabilirsiniz. Spor sırasında set aralarında abartmadan su içilmesi önerilir. Pump etkisi ve dolaşım için önemli bir faktör, suyu soğuk için derim çünkü mide suyu ısıtmak için kalori harcayacaktır. Kahve ve sodayı karıştırmaya gelirsek abartı bir hareket gibi bence. Kahveyi antrenmandan önce içip veriminizi alın, sodayı ise antrenman sonrası mineral kaybını azaltmak için kullanmanızı öneririm.

Abi 13 yaşındayım kahve soda zararlı olur mu?
Hayır çok abartmadıkça hiçbir sıkıntı olmaz ama bu yaşta bunlara bu kadar takılma. Daha 13 yaşındasın vücudun zaten preworkout yapmış gibidir. Daha bu yaşta şu preworkout supplement saçmalıklarına takılmayın. 20'li yaşlarında artık yavaş yavaş enerji kayıpları yaşadığında gelirsin konu açarsın o zaman bu konuları konuşursun. Bu yaşta böyle saçma şeylere kulak asma çünkü bu yaşta bunları takman cidden saçma sadece ağırlıklara asıl ve bir daha kaldıramayacak duruma gelene kadar kaldır.

Hayır çok abartmadıkça hiçbir sıkıntı olmaz ama bu yaşta bunlara bu kadar takılma. Daha 13 yaşındasın vücudun zaten preworkout yapmış gibidir. Daha bu yaşta şu preworkout supplement saçmalıklarına takılmayın. 20'li yaşlarında artık yavaş yavaş enerji kayıpları yaşadığında gelirsin konu açarsın o zaman bu konuları konuşursun. Bu yaşta böyle saçma şeylere kulak asma çünkü bu yaşta bunları takman cidden saçma sadece ağırlıklara asıl ve bir daha kaldıramayacak duruma gelene kadar kaldır.
Hocam 17 yaşındaki birisi içinde şart değildir değil mi?

Geri
Yukarı