Sözel olarak ürün inceleme konuları yasaklansın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimsenin babası Sabancı değil ki. Bu ürünlerin hepsini test edip inceleme yapması imkansız. Eğer bilgisi varsa istediği biçimde inceleme yapması bana yanlış gelmiyor.
O zaman başlığa inceleme yazmayacak, deneyimlemediğin bir ürün hakkında bir şeyler yazınca inceleme olmuyor.

Katılıyorum hocam. Bir de kullanmadığı ürünü tanıtanlar var.
Ben de yapıyorum bunu.

Koç ya da Sabancı değilim ki her işlemci/ekran kartını alıp inceleyeyim. Fırsat olsa tamamım ama yok. Bu durumda yapıyorum ve de yapılmasının sorun olmadığını düşünüyorum.

Normalde inceleme yapacaktım ama ana bacı söverdiniz çünkü Rampage klavye almıştım. 😞
Kim size niye Rampage klavye aldığınız için sövsün ki? Ben de zamanında aldım, hâlâ kullanıyorum. Sadece kalitesiz fason mallara marka basıp sattıkları için tavsiye edilmiyor, forumda tonlarca Gamepower, Rampage incelemsi bulabilirsiniz.

Neden? Bence @RPM'in bu şekilde olan rehberleri gayet kaliteli ve yararlı.

Kimsenin babası Sabancı değil ki. Bu ürünlerin hepsini test edip inceleme yapması imkansız. Eğer bilgisi varsa istediği biçimde inceleme yapması bana yanlış gelmiyor.
Yüksek RPM'nin incelemelerini ürün elinde olan kullanıcılar dahi yapamıyor diyebiliriz. PSU konusunda değil de kulaklık, klavye gibi ürünlerin sadece YouTube'dan kutu açılışını izleyip inceleme yapanları kastediyoruz.

Profilinde makale sayısının artabildiğini gören inceleme yazıyor, rehber hazırlıyor. Yabancı kaynaklardan kopyala yapıştır yapıyor.

Bilemiyorum, postbit istatistikleri kaldırılsın dedikçe daha çok ekleniyor 😅
Artık kaldırılsın gerçekten.

Kime yarıyor bu istatistikler? Artık bu yüzden kavga var.

Sadece hava olsun diye düşünmeye başladım.

Konuya gelirsek bence ürün ile alakalı yanlış bir şey bilgi vermediyse sıkıntı olmaz.

Hala yanlış anlayan arkadaşlar var, elbette herkes her ürünü alamaz ben diyorum ki eğer doğru kaynaktan bilgi toplayıp konu açacaksa bunu incelemeye değil, o ürünün bulunduğu kategoriye açması daha doğru olacaktır. Güzel bilgi toplamıştır, hazırlamıştır ne güzel fakat bunun yeri kullanıcının bire bir inceleme yaptığı yer olmamalı. Konuya inceleme diye giriyorum ürün adamın elinde yok diyorum bu nasıl inceleme? Yazı sadece bilgi topluluğu.

Kullanmadığı ürünleri tanıtanlar da olabilir.
Anakartlar hakkında (çoğunu) kullanmamış olmama rağmen karşılaştırma konusu açıyorum. Gayet bilgilendirici bir şekilde VRM haritasını oluşturup detaylı özelliklerini belirtiyorum. Bunun nesi kötü olabilir ki?
Ayrıca herkes fotoğraflı inceleme yapmayı sevmiyor olabilir, ben de sevmiyorum açıkçası ve hazırladığım bazı UKT`ler hariç (bunlarda ürün deformasyonunu göstermek gerekiyor) fotoğrafsız-slaytlı şekilde yapmaya devam edeceğim.

Hala yanlış anlayan arkadaşlar var, elbette herkes her ürünü alamaz ben diyorum ki eğer doğru kaynaktan bilgi toplayıp konu açacaksa bunu incelemeye değil, o ürünün bulunduğu kategoriye açması daha doğru olacaktır. Güzel bilgi toplamıştır, hazırlamıştır ne güzel fakat bunun yeri kullanıcının bire bir inceleme yaptığı yer olmamalı. Konuya inceleme diye giriyorum ürün adamın elinde yok diyorum bu nasıl inceleme? Yazı sadece bilgi topluluğu.
Şahsımca ürünü alan kişi ürünün incelemesini yapmalıdır, sahip olmadığı ürün hakkında inceleme yapanları ciddiye almıyorum.

Ürüne sahip olduğu halde incelemesini yapıp görsel eklemiyorsa da olur. Belki aklına gelmemiştir sonra ekler, belki o an görüntü alacağı bir cihaz yoktur elinde. Bir çok sebep olabilir. Zaten incelemede ürüne sahip olup olmadığını anlıyorsunuz kelimelerden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı