Sokak köpekleri uyutulmalı mı?

Barınak denmiş de barınaklarda durum daha rezalet. Evet uyutulmaları üzücü olabilir ama kimsenin de kahrından öleceğini sanmıyorum sokak köpekleri uyutuldu diye. Bizim mahallede çok var boyum kadarlar yanından geçerken okşuyorum falan ama yani olmasa da olur. Sonuçta hayvan adı üstünde aç kalsa ne yapacağı belli değil en salt örnek bu.

Sokakta it başta olmak üzere hiçbir hayvan olmamalı. Hepsi uyutulmalı.
Kedileri uyut da sokaklar fare çiftliği olsun abim.

Uyutulmasi tartışılır bir mesele oyuzden o konuda bir şey diyemem. Ancak kesinlikle toplanıp şehirlerin dışına kurulacak barınaklara toplanmalı. Sokak köpekleri her ne kadar tatli gibi gözüksede çoğu hastalik taşımak yada sokaktaki insanlar veya diğer canlılara zarar vermekte. Buyuzden toplatılıp şehirlerin dışında yapılacak barınaklara koyulmalı oralarda tutulup rehabilete edilmeli ama dışarıda salınmayacak isteyen hayvanseverler gidip sahiplenirse dışarı salınır benim dediğim rehabilite edilip salınması değil yani yanlış anlaşılma olmasın.

Millet beğenmemiş barınak fikrini hayret. Dis atan ve gülen arkadaşların daha güzel fikirlerini sunmasını beklerim :)

Muhabbet uyutulmaması başka insancıl bir çözüm bulunması, ben hala barınak sisteminin geliştirilmesinden yanayım.

İnsani çözüm nedir? Daha bugün çok fazla köpeğe denk geldim ve birilerine havlıyorlardı, hepsine test yapacak halin yok acaba bu saldırıyor mu, Bu saldırmıyor mu diye.

İleride küçük çocuğuna köpekler saldırıp yoğun bakımda yaşam mücadelesi verirse itiraz etmeyeceksin öyleyse.
Uyutmak yerine köpeklere uygun yaşam alanı sağlansa? Her zaman kendinden başkasına en kötüsünü reva gören sığ zihniyet. Birde şu iyiki çocukları öldürmüş köpekler aferim onlara demişim gibi ilerde çocuğuna olursa demeniz yok mu? Gerçekten hastalıklı psikoloji ya

Uyutmak yerine köpeklere uygun yaşam alanı sağlansa? Her zaman kendinden başkasına en kötüsünü reva gören sığ zihniyet. Birde şu iyiki çocukları öldürmüş köpekler aferim onlara demişim gibi ilerde çocuğuna olursa demeniz yok mu? Gerçekten hastalıklı psikoloji ya
Zaten biz de çok cani ve sadist insanlar olduğumuz için bu yöntemi istiyorduk.😂 Hangi mağarada yaşıyorsun?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı