Son yolculuk

Lyrax52

Kilopat
4 yıllık arkadaşım, kader ortağım, uğruna - 10 derecede dışarıda gezindiğim arkadaşım, elimde büyüyen kuşum öldü. Bir anda kuruluk hastalığına yakalandı, tek seferde gitti. Ne bir belirti gösterdi, ne bir ipucu verdi.
Biliyorum, bu çok önemli bir durum değil ama, içimi dökebileceğim tek yer buraydı. Dinleyenlere teşekkürler.

Ah be abi... Sana ilgi gösterip seni sevenlerin gitmesi çok üzücü bir şey.

İnsan bilir, gidiciyi anlar. Önceden anlaşılsaydı, daha da az koyardı. Ama tek saat. Daha dün akşam iyiydi, uçuyor, konuşuyordu. Sabah solgundu biraz. Sonra pet Shop'a götürdüm. "ilaç verebilirim ama, sabaha kalmadan gider" cümlesi beni aldı götürdü. Elim ayağım boşaldı, ne yapacağımı bilemedim. En büyük korkularımdan biri gerçekleşti.

İnsan bilir, gidiciyi anlar. Önceden anlaşılsaydı, daha da az koyardı. Ama tek saat. Daha dün akşam iyiydi, uçuyor, konuşuyordu. Sabah solgundu biraz. Sonra pet Shop'a götürdüm. "ilaç verebilirim ama, sabaha kalmadan gider" cümlesi beni aldı götürdü. Elim ayağım boşaldı, ne yapacağımı bilemedim. En büyük korkularımdan biri gerçekleşti.

Gerçekten üzüldüm senin için ama hayat bu işte, ne yapabilirsin ki.

4 yıllık arkadaşım, kader ortağım, uğruna - 10 derecede dışarıda gezindiğim arkadaşım, elimde büyüyen kuşum öldü. Bir anda kuruluk hastalığına yakalandı, tek seferde gitti. Ne bir belirti gösterdi, ne bir ipucu verdi.
Biliyorum, bu çok önemli bir durum değil ama, içimi dökebileceğim tek yer buraydı. Dinleyenlere teşekkürler.
Ah be.. Gece gece ne güzel yatacaktım içimizi yaktın be.

Denecek söz yok ki, ölen herkes unutuluyor bu hayatta ama insan işte kendisi unutamıyor öldüğünü, öldüğünü gördüğü kimseleri, unutmanın kötü yanı bu, iyi yanı hayatımızı devam ettirmemizi sağlaması, yoksa bu hayat işkenceye dönerdi.

Gerçekten üzüldüm senin için ama hayat bu işte, ne yapabilirsin ki.

Her şeyin bir ömrü var. Ölümler beni üzmez normalde, ahiret gününe inanırım. Ama bu olay, fena vurdu.

Sizin adınıza üzüldüm hocam. Vallahi ne deyim arkadaş kaybetmek çok kötü bir durum :(.

Arkadaştan öteydi. İntihar etmesin diye, evden çıkmazdım. Gitmem gereken yere koşa koşa gider gelirdim. Her yemeği birlikte yerdik, sık sık kontrol yaptırırdım, çocuğum gibiydi o. Eve küçük çocuk gelince saklardım, zarar vermesin diye. Ama kader işte, olmuş ile ölmüşe çare yok 😔

Kuruluk hastalığı neden olur?

Genelde yem yemediği içinmiş ama, benimki yiyordu. Neden oldu bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı