Sosyaldeki kurallar sinirinizi bozuyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ultra Gereksiz ve Boş Mesaj uyarısı harici bence sinir bozucu değil.
(Cidden öyle bir uyarı aldım.)
Capture.PNG

Son düzenleme:
Kuralların olması iyidir. Türkiye kurallar ülkesi olmasına rağmen çoğu kuralın uygulanmadığı da bir ülkedir. İşte bu yüzden kural tanımazlığa alışmış bir ülke olduğumuzdan bize böyle şeyler garip ve gereksiz gelebiliyor.

Kuralların var olması ve doğru bir şekilde uygulanması düzen getirir, karmaşayı engeller. Türkçe kurallarına uymayan, paragraf yapmayan, soru işareti yerine nokta koyan, nokta yerine virgül koyan bir makale ya da kitap okur muydun? Ben söyleyeyim, kitabı 2. sayfasında bir köşeye atıp uzaklaşırdın. İşte burasının okunabilir ve düzenli olmasının faydası da bu oluyor.

Reddit ve benzeri ortamlarda yabancıların çoğunun kurallara nasıl uyduğunu gözlemleyebilirsiniz. Kendi dilimizi yazmaktan bile aciz olmamalıyız.

Technopat'a daha nisan sonlarına doğru başladım. Şu ana kadar sadece 2 ceza aldım.
1) Birden fazla cümleyi tek cümle gibi yazma.
2) Yanlış başlığa konu açma.
Bu iki cezayı aldığımda da kendi kendime dedim ki "Hakettim".
Technopat'ın diğer forumlardan farkı Türkçe'yi düzgün kullanmaya özen göstermesi ve bunun hakkına gayet sıkı çalışması.
Bu yüzden Technopat'ı seviyorum.

Hayır, hiç sinirimi bozmuyor. Hatta Türkçe kuralları daha okunabilir bir forum olması için bence her foruma gerekli bir şey.

Daha bir nokta bile olmayan ve anlaşılmayan "Türkçe"den şikâyet ederken sizin (örnek olarak söylüyorum, kendi üstünüze alınmayın :)) yazdığınız bozuk Türkçenin anlaşılmasını beklemeyin.

Geçen senenin bu aylarında kötü bir moderasyon ekibi vardı. Zart zurt ceza yolluyorlardı. Uyarı ayrıntısı olarak "Tatil" yazan cezam var. Kuralların hangi maddesinde "Tatil" diye bir ceza verilebilir yazıyor?
Bu yüzden geçen sene yetkilileri sık sık eleştirmek zorunda kalıyordum. Bu seneki moderasyonun çok daha iyi yönettiğini düşünüyorum. Bir kötülüklerini görmedim henüz. :)

Hayır, hiç sinirimi bozmuyor. Hatta Türkçe kuralları daha okunabilir bir forum olması için bence her foruma gerekli bir şey.

Daha bir nokta bile olmayan ve anlaşılmayan "Türkçe"den şikâyet ederken sizin (örnek olarak söylüyorum, kendi üstünüze alınmayın :)) yazdığınız bozuk Türkçenin anlaşılmasını beklemeyin.

Bozuk değil yani belki fark etmeden bağlaç olan de da yanlışlıkla birleşik yazmış olabilirsin ban yerine bence direkt bir Türkçe eğitim videosu atsınlar :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen senenin bu aylarında kötü bir moderasyon ekibi vardı. Zart zurt ceza yolluyorlardı. Uyarı ayrıntısı olarak "Tatil" yazan cezam var. Kuralların hangi maddesinde "Tatil" diye bir ceza verilebilir yazıyor?
Bu yüzden geçen sene yetkilileri sık sık eleştirmek zorunda kalıyordum. Bu seneki moderasyonun çok daha iyi yönettiğini düşünüyorum. Bir kötülüklerini görmedim henüz. :)
Hocam her yerdesiniz. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı