Spor salonunda utanmak

• Konuyu başlatan 533388
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 727

533388

Hectopat
Makaleler
2
Bugün spor salonuna gittim problem yok. Ama herkes dev gibi ve ben hareketleri biraz yanlış yapıyorum. İnsanlarin bana bakıp gulmesinden korkuyorum ve zayıf olduğum için çok saçma bir hal aliyorum.

Bugün spor salonuna gittim problem yok. Ama herkes dev gibi ve ben hareketleri biraz yanlış yapıyorum. İnsanlarin bana bakıp gulmesinden korkuyorum ve zayıf olduğum için çok saçma bir hal aliyorum.

Normal. Başlangıçta yaşarsınız bunları. Benim çok kaslı bir arkadaşım vardı, 90 kilo falan kaldırıyordu. O da ilk gittiğinde benzer şeyler hissetmişti.

Yaşadığını spora başlayan çoğu kişi yaşıyor. Salondaki bilinçli sporcular hareketleri yanlış yaptığını görürse en fazla yanına gelip doğru şekli gösterip yardımcı olur. Bu şekilde de salondaki insanlarla tanışmaya başlarsın. O nedenle utanmana, çekinmene gerek yok. Hiç kimse anasının karnından 40cm kol ile çıkmadı.

Bakıp gülünecek bir şey yok ki, siz de onlar gibi vücudunuzu şekle sokmaya gidiyorsunuz ne de olsa. Ben de aynı şeyden korkmuştum da, hiç o kadar korkulacak bir şey yok. Yaşıtınız varsa sohbet bile edersiniz, beraber çalışırsınız belki.

Kimse anasının karnından kaslı çıkmıyor. Spora başlayanların yüzde 90'ı ya aşırı kilodan başlıyor ya da aşırı zarganalıktan. Yüksek kilolarla girip hareketi kötü yapacağına yapabildiğin kilolarla gir. Yani utanıp yüksek kiloya zorlama kendini. Bir hata yaparsan zaten Türk insanı olarak bir şeyleri düzeltmeyi çok seviyoruz. İllaha muhalefet olan olur.

Kankam ben bu spora 28cm kolla başladım. Herkes bu yollardan geçiyor merak etme. Önemli olan disiplinli bir şekilde spora devam etmen gerisi gelecektir.

Dosya Ekleri

• 1000010814.png
    1000010814.png
    868,7 KB · Görüntüleme: 73

Yeni konular

Geri
Yukarı