Spora başlanır mı?

burakzenn

Femtopat
Daha fazla  
Spora başlamak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Diyet vs çok karışık geliyor. Maddiyat pek sorun değil, spor salonu cazip gelmiyor. Koçluk hizmeti almayı düşündüm. Naçizane tavsiyelerinizi bekliyorum.
Yaş 18 altı.

Koçluk hizmetindeki içerik de zaten spor salonunda yapılacaklar ve beslenme ile alakalı, yani spora gitmek istemeyip onu almanız da pek mantıklı olmaz. Onun dışında önerim kardiyo ve full-body karışık gitmek olacaktır. Bunun yanı sıra vücudunuz yağlıysa kalori açığı oluşturun, ona göre diyet yapın. Ben bu şekilde yapıyorum.

İlk önce hedef önemli eğer kızlara iyi gözükeyim diye yapayım diyorsan 2 bilemedin 3 aya soğursun. Çok sabırlı olman gerekiyor. İlk etapta koçluk alabilrsin hareketleri formu öğrenirsin. Motivasyonlu olmak yerine disiplinli olmak gerekiyor. Sabır işi

Spora başlamak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Diyet vs çok karışık geliyor. Maddiyat pek sorun değil, spor salonu cazip gelmiyor. Koçluk hizmeti almayı düşündüm. Naçizane tavsiyelerinizi bekliyorum.
Yaş 18 altı.
Başlayınca bırakamıyorsunuz zaten. Diyet gibi şeylerin nesi karışık geliyor? Yediğin şeyi kontrol edeceksin sadece.

İlk önce hedef önemli eğer kızlara iyi gözükeyim diye yapayım diyorsan 2 bilemedin 3 aya soğursun. Çok sabırlı olman gerekiyor. İlk etapta koçluk alabilrsin hareketleri formu öğrenirsin. Motivasyonlu olmak yerine disiplinli olmak gerekiyor. Sabır işi.

Kızlarla pek bir ilgisi yok aslına estetik görünüm öz güven ve sağlıklı olmak için.

Vücudunun güzel olması seni hayatında daha çok motive edecektir. Diyet işi kolay bir sürü düzgün anlatan video var Ege Fitness izleyebilirsin. Amacın kilo verip yağ yakmaksa biraz daha kolay olabilir (metabolizma çok yavaş değil ise), diğer türlü ise kilo alırken kas kütlesi edinmekte uzun zaman alacaktır ama her türlü gelişim görmek seni iyi hissettirir. Kendimden örnek vereyim ben aşırı zayıf biriydim sürekli zayıflığımla alay ederlerdi 1 yılda vücudu toparladım 25 kilo civarı aldım ve artık özgüvenim yüksek ayrıca insanların bana olan tavrı tamamen değişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı