Spora definasyonla mı başlanmalı bulk mu?

calvinSUPREMACY

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 sene önce spora yazılmıştım eğlencesine. Beslenmeye dikkat etmiyordum. Şimdi gerçekten başlamak istiyorum çünkü çevrem fit sporculardan oluşuyor. Eskiden fit biriydim pandemiden sonra kilo aldım. Şu an boyum 1.73 85 kiloyum liseye yeni geçtim. Arkadaşımın bitanesi "kas kütleni bilmediğimiz için clean bulkla başla sonra definasyona gir." diyor. Sizce ne yapmalıyım? Öneri verir misiniz?

Arkadaşlar 2 sene önce spora yazılmıştım eğlencesine. Beslenmeye dikkat etmiyordum. Şimdi gerçekten başlamak istiyorum çünkü çevrem fit sporculardan oluşuyor. Eskiden fit biriydim pandemiden sonra kilo aldım. Şu an boyum 1.73 85 kiloyum liseye yeni geçtim. Arkadaşımın bitanesi "kas kütleni bilmediğimiz için clean bulkla başla sonra definasyona gir." diyor. Sizce ne yapmalıyım? Öneri verir misiniz?

Dostum bulk, klean bulk vb şeyler yarışmacı arkadaşların kısa sürede kütle koymayı hedeflediği şeylerdir. Yani bu adamların süresi çok kısıtlı olduğu için bu şekilde bir yol izlemek zorundalar. Sen kendi halinde spor yapan bir insansın. Ben şunu yapayım, bunu yapayım demen çok mantıksız. Temiz beslenerek, antrenmanını yaparak hayatını iadem ettir. Böyle şeylere takılmanı önermem. Gereksiz çünkü. Kas kütlen ne ki bulk veya klean bulk yapasın mesela? Sen antrenmanını yap, dğzgğn beslen keyfine bak.

Kilonuz boyunuza göre biraz fazla hafif bir kalori açığı oluşturun örneğin günde 2000 kalori alman gerekiyorsa bunu 1500-1200 yap ve kardiyoya olabildiğince önem ver heryere yürüyerek git araba otobüs filan kullanma.

Tamamdır arkadaşlar yorumlarınız ve cevaplarınız için teşekkür ederim :) Peki bir arkadaş için daha soracağım. Kendisi 1.85 60 kilo. Şınav 1 defa falan çekebiliyor. Onla beraber gideceğim. Ona önereceğiniz nedir? Nasıl beslenmeli sporda neye ağırlık vermeli?

Geri
Yukarı