Sporda ilk gün kol ağrısı normal mi?

682784

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba spor salonuna gittim ve ilk gün hocanın söylemleri ile ısınmadan kol çalıştım. 10-15 kg arası. Ve ertesi gün kollarımda inanılmaz bir ağrı vardı, kıyafetleri bile zor giydim. Bu normal mi? Yırtılma felan olabilir mi?
@wus

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba spor salonuna gittim ve ilk gün hocanın söylemleri ile ısınmadan kol çalıştım. 10-15 kg arası. Ve ertesi gün kollarımda inanılmaz bir ağrı vardı, kıyafetleri bile zor giydim. Bu normal mi? Yırtılma falan olabilir mi?

Evet normal kas gevşetici içebilirsin ilk günden bu kadar fazla yüklenmeseydin keşke ben ilk gün kalem tutamamıştım okulda :D

Evet normal kas gevşetici içebilirsin ilk günden bu kadar fazla yüklenmeseydin keşke ben ilk gün kalem tutamamıştım okulda :D
Kolumu kaldıramıyorum aşırı ağrıyor. Bugün gitmedim 1 gün dinlendim yarın gidip 5 KG felan çalışırım herhalde. Isınma hareketlerini nasıl yapmam gerekiyor? Hoca direkt başlatmıştı ilk gün sadece kol çalışıp bitirirken koşu bandına geçmiştim.

Kolumu kaldıramıyorum aşırı ağrıyor. Bugün gitmedim 1 gün dinlendim yarın gidip 5 kg falan çalışırım herhalde. Isınma hareketlerini nasıl yapmam gerekiyor? Hoca direkt başlatmıştı ilk gün sadece kol çalışıp bitirirken koşu bandına geçmiştim.

Hoca yaptırmıyorsa daha hoca gelmeden spor salonuna erken gidip orada hemen ısınma hareketi yapabilirsin ya da evde gitmeden önce. 5-10 dakika bir şey zaten internetten bakabilirsin hareketlere çalışacağın yere göre değişir ısınma hareketi.

Merhaba spor salonuna gittim ve ilk gün hocanın söylemleri ile ısınmadan kol çalıştım. 10-15 kg arası. Ve ertesi gün kollarımda inanılmaz bir ağrı vardı, kıyafetleri bile zor giydim. Bu normal mi? Yırtılma felan olabilir mi?
@wus
Normal ama bu kadar yüklenme. Yine yapabileceğin ağırlıkta yavaş yavaş kontrollü kontrollü yaparsanız daha iyi olur.

Benim 2. günümde kolumu max 105 derece falan açabiliyordum. 2 gün çektim öyle. Resmen şu dirsek içinin oradan halatla çekiyorlar gibiydi. Ağrıması aşırı normal yani. Ağrımazsa sıkıntı vardır.

Geri
Yukarı