Sporu Evde Yapmak mı, Salonda Yapmak mı?

dehayz

Hectopat
Daha fazla  
Selam, ben 3 ay spora gittikten sonra bir 3 ay daha ara vermiştim, daha sonra tekrar başladım ve 3. ay yavaş yavaş doldu fakat 2-2.5 haftadır gidemiyorum salona hastalıktan vs.
Ayrıca YKS'ye hazırlanıyorum. Ve size sormak istediğim bir salona 250-300 TL vermek yerine dumbbel setleri vs. alıp evde spora başlamalı mıyım?

Evde yapabilmek için çok iyi motivasyona ihtiyaç var ben 3 ay kadar yaptım sonra motivasyonum kayboldu spor salonunda diğer kişileri görünce motivasyon kaynağı oluyordu benim için.

Burada bir ayrım oluşturmak lazım: Eve alacağınız ağırlıklarla yapabileceğiniz hareketler ve gelişim sınırlı olur. He hareketsiz bir yaşama oranla çok daha iyi olur tabii. Lakin salonun kişiye sağladığı imkanlar daha geniş oluyor ve gelişim sağlıyor. Tabii maddiyat ve zaman odaklı faktörleri de hesaba katmak lazım.

Bence sınava hazırlanıyorken salonu aksatma ihtimalinize karşı bu olayı şimdilik erteleyin. Lakin evi de ağırlıklarla pek doldurmayın. Madem bir salon niyetiniz var ona göre hareket. Sonra bu ağırlıklar atıl duruma düşüyor. Vücut ağırlığınızı kullanabileceğiniz hareketlere internet odaklı erişin ve uygulayın. Kısacası bu süreci cebinizi düşünerek tamamlayın.

Burada bir ayrım oluşturmak lazım: Eve alacağınız ağırlıklarla yapabileceğiniz hareketler ve gelişim sınırlı olur. He hareketsiz bir yaşama oranla çok daha iyi olur tabii. Lakin salonun kişiye sağladığı imkanlar daha geniş oluyor ve gelişim sağlıyor. Tabii maddiyat ve zaman odaklı faktörleri de hesaba katmak lazım.

Bence sınava hazırlanıyorken salonu aksatma ihtimalinize karşı bu olayı şimdilik erteleyin. Lakin evi de ağırlıklarla pek doldurmayın. Madem bir salon niyetiniz var ona göre hareket. Sonra bu ağırlıklar atıl duruma düşüyor. Vücut ağırlığınızı kullanabileceğiniz hareketlere internet odaklı erişin ve uygulayın. Kısacası bu süreci cebinizi düşünerek tamamlayın.
bir aylık salon parasına şimdilik birkaç bir şey alıcam, bir sonraki ay belki biraz daha desteklerim ve onlarla bu yılı geçirmeye çalışacağım umarım başarabilirim.

Geri
Yukarı