SSD Olmasına Rağmen Windows 10 Yavaş Açılma Sorunu

Bilgisayarın güç düğmesine basıyorum Anakart logo ekranı geliyor ve orada beklemeye başlıyor. Bu 30 40 saniyeyi buluyor sonrasında 4 5 saniyede bilgisayar açılıyor. Hızlı başlat seçeneği işaretli iken, bilgisayar kapalı durumda açılınca 10 ile 13 saniye arasında açılıyor. Ama yeniden başlat yaptığımda ise yine 30 40 saniye anakart logosunda bekletiyor. Yani Anakart logosunda çok fazla bekletiyor. Bir türlü çözüm bulamadım. Yardımcı olur musunuz ?

MSI B250m Bazooka
i5 7400
MSI RX480
Kingston SSD SHFS37A

BIOS ayarlarında XMP açık mı? Açıksa kapatıp deneyebilir misiniz?

Merhaba. Bende de Dell Latitude diz üstü bilgisayar var. Açılışta DELL logosunda kalıyor. 10 dk falan bekliyorum. Sonrasında giriş ekranı geliyor.

Disk 256 gb SSD KIOXIA marka. Yukarıda yazılanların hepsini okudum. Denilenleri yaptım ama bu sorunu aşamadım.

Bilgisayar yeni geldiğinde aynı marka daha eki bir bilgisayarın diskini bu bilgisayarın diskine klonladığımda bu sorunu yaşamaya başladım. Sıfır kurulum yapmak istemiyorum. Çünkü bu bilgisayarı iş bilgisayarı olarak kullanıyorum ve bir çok uygulama yüklü. Tekrar hepsini kurmak ve konfigürasyonlarını yapmak istemiyorum.

Bu konuda çözüm önerilerinize açığım.

Umarım hep birlikte bir çözüm bulabiliriz.

Bilgisayarın güç düğmesine basıyorum Anakart logo ekranı geliyor ve orada beklemeye başlıyor. Bu 30 40 saniyeyi buluyor sonrasında 4 5 saniyede bilgisayar açılıyor. Hızlı başlat seçeneği işaretli iken, bilgisayar kapalı durumda açılınca 10 ile 13 saniye arasında açılıyor. Ama yeniden başlat yaptığımda ise yine 30 40 saniye anakart logosunda bekletiyor. Yani Anakart logosunda çok fazla bekletiyor. Bir türlü çözüm bulamadım. Yardımcı olur musunuz ?

MSI B250m Bazooka
i5 7400
MSI RX480
Kingston SSD SHFS37A
çözüm bulabildinmi reis

Geri
Yukarı