SSD vs HDD

Merhaba, İtopya'dan aldığım PC'de 480 GB SSD var ve artık çok fazla oyun oynadığımdan alan yetmiyor. SSD veya HDD almayı düşünüyorum. HDD'ye daha sıcak bakıyorum ama çok yavaş olur yükleme ekranları uzun sürer falan derseniz SSD'ye yönelebilirim.

SanDisk 480GB SSD Plus Sabit, SATA-3, 2.5"/7mm, 530 MB/sn'e kadar - SDSSDA-480G-G26: Amazon.com.tr

Seagate ST1000DM010, 1 TB: Amazon.com.tr

SEAGATE 3.5 2TB 7200 RPM 256MB SATA3 PC HDD ST2000DM008 | En Ucuzu Akakçe tavsiyelerinize göre bu 3 üründen birini almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Eğer ekstradan 480GB SSD'niz var ise 2TB HDD çok daha fazla iş görür. Veya kullandığınız alan az ise 480GB - 500GB SSD çok daha iyi olur. En azından oyunlarda daha hızlı olur ve bekleme sürelerinden feragat edersiniz ki gerçekten HDD ile beklenmiyor. Ben GTA 5'e HDD ile girene kadar tuvalete gidip geliyorum aslında o yandan da avantajlı :D. (şaka)

Hocam, SSD elbette daha iyi. Sandisk tavsiye etmem. Samsung veya Kingston tavsiye ederim.

Frekans TV'de bu konuyla alakali harika bir video vardı. SSD ve HDD'yi katmanliyordu. 4 GB RAM ile birlikte. HDD SSD kadar hızlı oluyordu. Ama kanalı çalındı adamın.

İmkanın varsa öncelikle M.2 SSD alınmalı ve hardisk içinde normal SSD alabilirsin ama bütçen yoksa mecburen hardisk alman gerekecek.
Ayrıca kingstoon A2000 kullanıyorum öneririm.

Yanlış biliyorsunuz. Bütçe varsa M.2 SSD değil daha yüksek kapasiteli bir SATA SSD alınmalı. Çünkü M.2 SSD'nin(NVMe olan) yüksek okuma yazma hızı oyunlarda işe yaramıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı