Starfield hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yani herkesin öve öve bitiremediği oyunun grafiklerine bakınca pek bir şey göremiyorum, şu an gördüklerimde balon diyorum. Belki oynanışı iyidir, Game Pass alınca artık.

RTX 4070 ve R5 5600 ile orta ayarlar ve FSR 2.0 açıkken 60 FPS üstü alabilsem de çatışma anları ve şehirdeyken 50 FPS'e düşüyor.
Peki oyunun kendisi hakkında ne düşünüyorsunuz, eğlenceli geliyor mu size? Oyunu eleştirenlerin veya inceleyenlerin prodüksiyon dışında hiç yorumu olmuyor çünkü, sanki oyunlar teknik kaliteden ibaretlermiş gibi. Ben o konudaki fikirleri de merak ediyorum oyunun içeriği nasıl?

Ekleme yapmak gerekirse oyunun grafikleri günümüz için rezalet nitekim optimizasyonda aynı şekilde rezalet. Bir de oyuna FSR eklemişler FSR açınca oyun Skyrim'e dönüyor. Unlost FPS arttırma bile daha kaliteliydi zaten FSR bende FPS falan arttırmadı. Oyunda dakika başı yükleme ekranı var zaten günümüz için tam bir fiyasko oyun olmuş.

Frame generation önemini ortaya çıkardı onun haricinde optimize olmaktan uzak bir oyun ilk başta ilgimi çekmiştide birkaç video izlediğimde istediğimi bulamadım belki bir ara Game Pass'ten şans veririm.

Ekleme yapmak gerekirse oyunun grafikleri günümüz için rezalet nitekim optimizasyonda aynı şekilde rezalet. Bir de oyuna FSR eklemişler FSR açınca oyun Skyrim'e dönüyor. Unlost FPS arttırma bile daha kaliteliydi zaten FSR bende FPS falan arttırmadı. Oyunda dakika başı yükleme ekranı var zaten günümüz için tam bir fiyasko oyun olmuş.
Oyunu oynadınız mı yoksa sadece videolardan bakarak mı konuşuyorsunuz? Oyunun grafikleri rezalet falan değil, yüksek veya ultra ayarlarda gayet iyi gözüküyor oyun. Diğer ayarları bilemeyeceğim test etmedim, zaten kötü gözükmesi normal o ayarların.

Peki oyunun kendisi hakkında ne düşünüyorsunuz, eğlenceli geliyor mu size? Oyunu eleştirenlerin veya inceleyenlerin prodüksiyon dışında hiç yorumu olmuyor çünkü, sanki oyunlar teknik kaliteden ibaretlermiş gibi. Ben o konudaki fikirleri de merak ediyorum oyunun içeriği nasıl?

Vuruş hissiyatı kötü. Keşif hissi güzel, yapay zeka kötü, envanter sistemi kötü. Fizikler kötü. Oyun o çıkmadan önce yapılan başyapıt vs. gibi bir şey değil. Skyrim'deki havaya vuruyormuşsunuz hissiyatını bir tık geliştirmişler. Ama zaten oyunu RTX 4070 gibi bir kartla high da 60 FPS alamıyorsan hatta orta ayarlarda bazen zor 60ı görüyorsa o oyun zaten olmamıştır.

Oyunu oynadınız mı yoksa sadece videolardan bakarak mı konuşuyorsunuz? Oyunun grafikleri rezalet falan değil, yüksek veya ultra ayarlarda gayet iyi gözüküyor oyun. Diğer ayarları bilemeyeceğim test etmedim, zaten kötü gözükmesi normal o ayarların.
Resmen Todd Howard gelmiş s"çm"ş siz de gelip oh abi gene güzel s"ç"tın diyorsunuz. :D

O kadar da kötü değil, o konularda Baldurs Gate 3'den daha iyi duruyor oyun abartmayın bu kadar. Zaten Baldur's Gate 3'ün ne animasyonu var ki Starfield onun gerisinde kalacak.
Şaka mı yapıyorsun dostum :) ciddiysen bi göz doktoruna gitmeni tavsiye ederim. Baldurs gate 3 karakter animasyonları, diyalogları, ara sahneler vs... starfieldin kat be kat üstü. Rtx 4080 li sistemde ultrada 2k oynuyorum. Animasyonlar, fizikle, yapay zeka skyrimden çok çok farklı değil.skyrim 2011 oyunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı