Steam hesabım çalındı

2. Cümleyi bir daha oku. Forum kuralları olmasaydı çok güzel şeyler yazardım sana.
Hocam e-posta, şifre ve numara değiştirmişler işte. E-posta ile bir alakası yok.

Hocam e-postam çalındı demiyor, Steam hesabımın e-postası değiştirildi diyor.
Hocam e postayı, önceki e postaya erişemeden değiştiremezsiniz, hesabı çalan biraz akıllı biriyse, Steam'in göndereceği "bak hesabına girdiler, bu sen misin?" temalı e postayı da elbette sileceklerdir. Arkadaşın Steam desteğe derdini güzelce anlatması, soracakları sorulara doğru cevaplar vermesi, hesabı kurtarmanın tek yolu. Kaldı ki o bile garanti değil.

Hocam e postayı, önceki e postaya erişemeden değiştiremezsiniz, hesabı çalan biraz akıllı biriyse, Steam'in göndereceği "bak hesabına girdiler, bu sen misin?" temalı e postayı da elbette sileceklerdir. Arkadaşın Steam desteğe derdini güzelce anlatması, soracakları sorulara doğru cevaplar vermesi, hesabı kurtarmanın tek yolu. Kaldı ki o bile garanti değil.
Evet o da doğru. Ancak emin misiniz ilk cümleden? Çünkü sonuçta hesabın gerçek sahibinin e-postayı kaybetme riski de var.

Evet o da doğru. Ancak emin misiniz ilk cümleden? Çünkü sonuçta hesabın gerçek sahibinin e-postayı kaybetme riski de var.
E postayı değiştirmek isterseniz, önceki e postadan onay vermeniz gerekir. Bu varsayılan olarak böyle midir, yoksa ayarlardan mı yapılıyor emin değilim. Ancak bende böyle, önceki e postama kod geliyor eğer değiştirmek istersem.

@Ashen One teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Aynısı bana oldu adamlar, saniyesinde e postayı, telefonu, Steam Guard'ı aktif dışı ettiler nasıl yaptılar anlamadım. Aynı şekil Steam profil fotosunu, arkadaşları silip ve nicki de değiştirmişlerdi yani geri alamasınlar diye hesabı yokedecekler bildiğin. Neyse ki URL'de yazan kısaltmayı değiştirmeyi unutmuşlar. "steam.com/safakguler" gibi örneğin. Steam destek yazarak Google'a gittim. Google çeviriye güzel güzel noktalama işaretlerini kullanarak şikayetimi yazdım kopyalayıp hem Türkçe hem İngilizce yolladım. Aynı şekil onlarda hem Türkçe hem İngilizce geri cevap verdi. Onlara steamımdaki oyunları, telefon numaramı ve hesabın çalınmadan önceki e posta adresi şu şekilde diye yazmıştım. Hemen 5 dk geçmedi destekden cevap geldi. Bize e-posta gönderin hesabınızı geri verelim dediklerini uyuşuyor hesabınız Türkiye'deyken, Rusya'dan giriş yapılarak hesabınızın ayarları değişmiş diye. Vallahi ne kadar mutlu olmuştum Steam harbi adamın dibidir.

Geri
Yukarı