"Steam hesabını raporladım" diyerek Discord'dan yazan kişi

Birisinin sizi yanlışlıkla raporlaması hele bundan dolayı banlanmanız kadar saçma bir şey yok. Bu tür dolandırıcılıkların devamında genelde Steam Support diye birisi sizi Discord üzerinden ekler ve sahte link ile kendisinin profilini atar ya da bana itiraz etme falan sayfası atar ve bilgileriniz gider. Bu tür insanlarla zamanınızı harcamayın ama boş zamanınız varsa onları trolleyerek onların zamanını yiyebilirsiniz 😁

Discord'dan T.C. nasıl bulunacakmış dostum söylesene, girerken e-mail ve parola kullandığın sitede T.C.'ni nasıl bulacaklar?

Discord'dan birisi bana hesabını yanlışlıkla dolandırıcılıkla reportladım ve hesabın banlanacak falan dedi. Ve SS attı reportun.
Hesapta yaklaşıkk 2K TL'lik oyunlar var. Banlanır mı hesap?
(Sadece hesapta CS skini falan alıoydum sitelerden. Hepsi de güvenilir sitelerdi. O yüzden olacağını düşünmüyorum.)

Eki Görüntüle 1773264

Bana da oldu dolandırıcı bunlar.

Birisinin sizi yanlışlıkla raporlaması hele bundan dolayı banlanmanız kadar saçma bir şey yok. Bu tür dolandırıcılıkların devamında genelde Steam Support diye birisi sizi Discord üzerinden ekler ve sahte link ile kendisinin profilini atar ya da bana itiraz etme falan sayfası atar ve bilgileriniz gider. Bu tür insanlarla zamanınızı harcamayın ama boş zamanınız varsa onları trolleyerek onların zamanını yiyebilirsiniz 😁

Discord'dan T.C. Nasıl bulunacakmış dostum söylesene, girerken e-mail ve parola kullandığın sitede T.C.'ni nasıl bulacaklar?

Yalan söylüyor böyle birşey yok. Mesaji silindi zaten.

Son düzenleme:
Yapmayın etmeyin hocam.

Bakın gördüğünüz her şeye dimdik inanmayın. Oradaki sizin gördüğünüz şey Discord idnizden tokeninizin bir kısmını belli bir yöntem ile ortaya çıkarıyor. Bu sızdırma değil. Belli bir formülü var tokenin idnizle uyuşan kısımda ID'yi tokeninizin baş kısmını çıkarıyor. Yani madem denemediniz görmediniz karışmasanız daha iyi olur.

Discord'dan birisi bana hesabını yanlışlıkla dolandırıcılıkla reportladım ve hesabın banlanacak falan dedi. Ve SS attı reportun.
(Sadece hesapta CS skini falan alıoydum sitelerden. Hepsi de güvenilir sitelerdi. O yüzden olacağını düşünmüyorum.)

Eki Görüntüle 1773264

Ben bu şekilde dolandırıldım. Sakın inanmayın. Hesabı geri aldım Steam sağ olsun.

Eki Görüntüle 1773264
Herkes birbirini reportlasın o zaman herkes ban yesin olur mu öyle şey? Profilinizi ya herkese açık yapmayın ya da discordunuzu profilinizden paylaşmayın dolandırıcı bunlar. Benim bir arkadaşa da valve çalışanıyım diye gelmişlerdi.

Net dolandırıcı. Engelleyin ve raporlayın. Steam destek ekibi Discord üzerinden destek vermemekte.

Ayrıca biraz mantıklı olmanız gerekiyor. Sizi yanlışlıkla dolandırıcılıkla veya illegal satın alımlarla suçlayan birinin Steam destek ekibine kanıt sunması gerekiyor. Kanıt olmadıktan sonra hiçbir işlem uygulanmaz. Uygulanacak olsa bile yapılacak işlem hakkında raporlayan kullanıcıya hiçbir detay verilmez.

Bunun yanı sıra Steam'de IP engelleme diye bir şey yok.

Eki Görüntüle 1773264

Bana da denedi enayiler ama dolandırıcılar bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı