"Steam hesabını raporladım" diyerek Discord'dan yazan kişi

Discord'dan birisi bana hesabını yanlışlıkla dolandırıcılıkla reportladım ve hesabın banlanacak falan dedi. Ve SS attı reportun.
Hesapta yaklaşıkk 2K TL'lik oyunlar var. Banlanır mı hesap?
(Sadece hesapta CS skini falan alıoydum sitelerden. Hepsi de güvenilir sitelerdi. O yüzden olacağını düşünmüyorum.)

Eki Görüntüle 1773264
Reis banada yazdılar seni meğer uydurdukları dc de steam moderatörüne atıyolar işte telefonuna gelen numarayı falan söylüyosun beni suçlaması 3. Parti kullanmam orda dolandırıcı olduğunu fark ettim adam senin hesabını geri açacaz fakat 100dolar ver diyo bende yok dedim 50 de olur dedi ve steam ile iletişime geçip geri aldım engelle geç raporlamaları güzel fotoşop yapıyorlar.

Ortak sunucunuza bakıp oradan da admine SS atarak banlat Server'ın geri kalanına da bulaşmasın. Discord hesabını ve Steam hesabını dolandırıcılıktan rapor et aklı başına gelir ban yerse.

Dolandırıcılık yöntemlerinin en yaygınlarından birisi de "hesabınızı yanlışlıkla raporladım" yöntemidir. Zamanında düşmüştüm bu tuzağa siz düşmeyin.

Discord'dan birisi bana hesabını yanlışlıkla dolandırıcılıkla reportladım ve hesabın banlanacak falan dedi. Ve SS attı reportun.
Hesapta yaklaşıkk 2K TL'lik oyunlar var. Banlanır mı hesap?
(Sadece hesapta CS skini falan alıoydum sitelerden. Hepsi de güvenilir sitelerdi. O yüzden olacağını düşünmüyorum.)

Eki Görüntüle 1773264
Dostum, banada yazdılar ve bunlar dolandırıcı. Onlara "sana inanacağımı mı sandın?" diyip alay eder gibi gif at. Dolandırıcıysa zaten seni engeller hemen. Beni engellediler .d

Haha aynı şeyi bir yabancı bana yapmıştı seni Steam yetkililerine yönlendireceğim onunla iletişim kur demişti.
Bayağı profesyonelce hazırlanmış sahte Discord hesapları falan sonra sen dolandırıcısın deyip engelledim profilleri hep silinmiş.
Net dolandırıcı itibar etme.

küfür edip engel attım tşk herkese

Birisinin sizi yanlışlıkla raporlaması hele bundan dolayı banlanmanız kadar saçma bir şey yok. Bu tür dolandırıcılıkların devamında genelde Steam Support diye birisi sizi Discord üzerinden ekler ve sahte link ile kendisinin profilini atar ya da bana itiraz etme falan sayfası atar ve bilgileriniz gider. Bu tür insanlarla zamanınızı harcamayın ama boş zamanınız varsa onları trolleyerek onların zamanını yiyebilirsiniz 😁

Discord'dan T.C. nasıl bulunacakmış dostum söylesene, girerken e-mail ve parola kullandığın sitede T.C.'ni nasıl bulacaklar?
onu isim soyisim le yapılıo knk dcyle alakası yok sadece dc de yapıolar biri benimkini bulmuştu bi ara

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı