Steam mi Epic Games mi?

Steam mi Epic Games mi?

• Steam

Oy: 398 80,6%
  • Epic Games

Oy: 96 19,4%

• Oy verenlerin toplamı
    494
  • Anket kapandı .
Hayır, parayı cukkalıyor anlamında dememiş. Seninde belirttiğin üzere Epic games'in para karşılığında oyunu indirmek dışında pek bir hizmet sağlamadığı anlamında söylemiş. He Epic he korsan, ikisinde de oyun iniyor, ikisi de ekstra hizmet vermiyor anlamında.
Korsan oyunun anlamını bildiğinizi düşünmüyorum.

Korsan oyunun anlamını bildiğinizi düşünmüyorum.
Sen epic games'in anlamını bilmiyorsun sanırsam?
İkisinde de oyunu indiriyorsun tek fark birinde psra vermen. Epic games'in başka ne hizmeti var ki para vermeye itecek?
He Allah var cloud kayıt sistemi ve başarımlar var da. Yine de pek fark yok. Ne arayüz düzgün, oyuna girebileceğinizin garantisi bile yok.

İkisini de yükle. Epic'de kuponlarla ucuz oyun alırsın ayrıca bazen oyunları ücretsiz veriyorlar.
Steam'da normal alışveriş yaparsın. İkiside çok iyi.

İkisinde de oyunu indiriyorsun tek fark birinde psra vermen. Epic games'in başka ne hizmeti var ki para vermeye itecek?
He Allah var cloud kayıt sistemi ve başarımlar var da. Yine de pek fark yok. Ne arayüz düzgün, oyuna girebileceğinizin garantisi bile yok.
Korsan oyun ile yapımcının kendi rızası ile yayımladığı bir platformdan parasını ödeyerek oyunu almak arasındaki tek farkın ''para ödemek'' olduğunu düşünüyorsan sana gerçekten yazık. Steam topluluk hizmeti sunmasa korsan oynayacaksın yani? Yapımcının emeğini hiçe sayarak?

Epic Games'ten oyun almaya itecek faktörler, bazı oyunların Steam'e göre ucuz olması, kupon vermeleri olarak sayılabilir. Oyuna girebileceğinizin garantisi yok kısmını da ancak EGS kullanmamış biri söyler. Oyuna tıklıyorsun açılıyor işte, ne gibi bir problem var bunda? Başarım zartı zurtu olup olmaması benim için önemli değil, olsa iyi olur ama olmadığında da yok diye kendimi paralamam. Epic'in Steam'e göre eksiği oyun incelemelerinin ve atölye özelliğinin olmaması. Onun dışında 200 TL'lik oyunu 70 TL'ye Epic Games'ten legal olarak alabiliyorsam neden gidip Steam'den 200 TL'ye alayım?

Yahu kaldı ki Epic Games bir dijital oyun platformu. Oyun satın alıyorsun. Yapımcı kendi rızasıyla oyunu buraya koyuyor. Her şey usulüne uygun. Bu işlevini yerine getiriyor. Nasıl oluyor da korsanla kıyaslıyorsunuz bunu vallahi aklım almıyor. Bu mantıkla lisanslı ve kutulu CD satan yerler de korsan CD'ci aslında. Veya GOG. O da korsandan farksız. Amazon da aynı şekilde. Sizin mantığınıza göre hepsi korsan bunların. Niye, ek bir hizmet sunmuyorlar çünkü.

Bakınız android ile İphone karşılaştırması. Ayrıca boş bir muhabbet olmuş bu konu.

Öncelik ile ben Epic'ten bedava oyun bile almıyorum . Aldığım tek bedava oyunlar dbd ve GTA V onlarda yan char olsun diye aldım bir iki tane oyun daha vardır ama inanın indiripte kurmadım bile. Kuponudur osudur busudur umrumda değil epic. Epic te at hırsızı gibi takılıyorsun. Tek amacın oyunu bitirip çıkmak ara yüzü çöp. Sunucu download hızı limitli vesaire vesaire

Bana göre Steam

Steam derim. Steam'de sosyalleşebiliyorsun farklı insanlar ile tanışabiliyorsun kafa dengi insanlar bulabiliyorsun. Senin için önemli anları kayıt edip Steam'de saklayabiliyorsun mod atölyesi var canın sıkıldığında oynadığın oyunun atolyesine girip farklı modlarda takılırsın. Sosyal gruplarda takılırsın. Birinin profiline bakarak kişiliğini az çok anlarsın. Oyuncuların oyunlarda yorum özgürlüğü var. Bazı oyunlarda cloud desteği var. Yazmaya üşendiğim pek çok özelliği daha var.

Ülkemizde oyun zaruri değil lükstür. Lütfen drama kasmasın kimse 5-10 TL fazla ver insan gibi muamele gördüğün yerde takıl. Parası olmayanlara lafım yok ama 2080 setup dizipte hala epicte oyun kovalayanlar var..

Merhaba, eğer hangisi daha çok seçilirse onu yükleyeceğim. Kararsız kaldım.

Oyun bakımından daha çok içeriği Steam'de bulurken sevdiğin oyundan kimini Epic'te bulamadığından Steam derim fakat en çok beleş oyun veren epictir hesabına 200 TL'lik oyun verdiği süper oyunlar bulunan Epic derim. Bende ikisi de var bence ikisini yükle bahar sonbahar indriminde Epic'ten çok oyun çekersin zira ben Control, Tomb Raider trilogy, relica gibi oyunları çektim.

Bu daha önceden skandal olmuştu. Epic Games resmi Client'i açıkken GPU kullanımına bakın isterseniz, göreceksiniz 🙂
Açık şuan %0 kullanıyor.
Hocam Epic fanlığına gerek yok. Steam'de topluluk var. Atolye var. Kartlar, profil...

Epic'te ise sadece oyunu alıp ekliyorsun kütüphanene. Korsandan Epic ile farkı ne var acaba?
Veya bu kadar Steam fanlığına gerek yok. Arayüz kullanım vb. olarak Steam daha iyi ama Epic ile korsan arasında çok fazla fark var.
%10 normal mi sizce ? Hem optimizasyon da aman aman problem yok. Mining yaptığını söyle ispatlayabilirim: Epic Games sana bedava oyun veriyor ve bunun için bir finansal kaynağa ihtiyacı var ve bunu babasının hayrına yapmıyor hem yapamaz da, kaynakları biter sonunda. Sen olsan zararını nerden kapatmak isterdin ?
Bunun gerçekten ispat olduğuna kendin inanıyor musun? Epic'in Fortnite ve Unreal Engine'si var sadece mağazası yok. Sadece mağazası olsa bile ordan kazandığı karlar ile bedava oyun verip büyümeye çalışabilirdi.

Orijinal lisanslı oyun? Korsan olmamasının en büyük nedeni? Yapımcıların para kazanması? Para yapımcıların emeği karşılığı veriliyor, bahsettiğiniz başarılar, topluluk vs saçma sapan hizmetler ek hizmetler. Para oyuna ödeniyor. Yapımcılar kazansın diye. Çamur atmak için ne yapacağınızı şaşırmışsınız. Steam fanboyları Epic'inkinden çok daha beter...

Arayüz, profil, pazar konusunda Steam ve istediğim oyunun fiyatı yakınsa Steam'dan alırım. Fakat Epic Games'in fiyatları çok daha cazip. Mesela Steam'de Rdr 2 149.99 TL, Epic'te Detroit Become Human + Rdr 2 90 TL.
90 TL mi ? RDR2 gibi şahane grafikli bir oyunda fotoğraf çekemeyeceksem RDR2 oynamanın ne anlamı var ki. 60 TL fazla ver insan gibi Steam'de oyununu oyna.

Yeni konular

Geri
Yukarı