Steam vs Epic Games

Yunusemre005

Decapat
Daha fazla  
Az önce bazı konulara baktım öylesine. Öyle göz atmayı seviyorum da, mesela bazıları var RDR2'ye 98 lira yerine Steam diye 1000 küsur para akıtıyor. Bunun sebebi ne? Ve merak ediyorum sizin tutumunuz nedir?

50-100 TL fazla verip Steam'den oynarım genelde. Epic Games beni oynarken yalnız hissettiriyor. Steam'de bir aktiflik söz konusu olduğu için yalnız hissetmiyorum. Ve Launcher olarak net bir şekilde Steam daha iyi.

Az önce bazı konulara baktım öylesine. Öyle göz atmayı seviyorum da, mesela bazıları var RDR2'ye 98 lira yerine Steam diye 1000 küsur para akıtıyor. Bunun sebebi ne? Ve merak ediyorum sizin tutumunuz nedir?

Steam daha basit ara yüzü falan benim de hoşuma gidiyor Epic'i kötülemiyorum ama Steam daha iyi bence.

Tutumum pahalı oyunları almamak.
Steam'in seçilmesindeki sebep; koleksiyon, kontrolcü desteği, rahat arayüzü ve yıllarin alışkanlığı olabilir. Minimal FPS göstergesinin olması, shift+tab'ın fonksiyonel olması, rahat ve kasmayan arayüze sahip olması da olabilir. Steam Epic Games'i darmaduman eder, fakat aradaki mebla bu kadar uç noktalardaysa değmez.

Fiyat dışı bakarsak steam. Arayüz daha iyi, her şey daha iyi. Atölye, inceleme, puan dükkanı vs. özellikler canlı tutuyor.

Steam de 1000 liraya rdr2 alan görmedim henüz, uzun süre oyun steamde 98 tlye satıldı o sırada alan aldı. Steam daha yaygın ve özellikli olduğu için o tercih ediliyor. Kütüphane bakımından da orda biriktirmek istiyor genelde herkes. Mesela oyun epicte 150 tldir steamde 170 tldir bende steamden almayı tercih ederim duruma göre.

Bunun sebebi epic gamese zam daha gelmedi. Büyük ihtimalle yakında onada gelir. Benim şahsi görüşüm ise steam ,epic games korsan oynuyo gibi hissettiriyor ayrıca steamde kart mantığı var.

Geri
Yukarı