Steambayi Dolandırıcılığı!

CpLScarlet

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün arkadaşa gta 5 alıcaktik, elimizde 100 lira vardı karta yükledik geldik.
Bize dh'de biri steambayi'yi önerdi facebook sayfasından iletişime geçtik skype adresini verdi, biz de adama skypten yazdık felan adamla baya konuştuk.

Paypal hesabını attı parayı gönderdik, saat 6 gibi oyun gelir dedi ama her yerden engelledi facebook sayfası dahil.
Paypaldan parayı geri alma şansımız var mı?
Arkadaşlar buraya gelip yok bu tarz sitelerden almayasdiniz diyecek olanlar lütfen uzak dursun elimizden bu geldi hata yaptık evet, sizden sadece yardım istiyoruz. Teşekkürler.
Resimler; Kalite kötü biraz ama kusura bakmayın.
Resimlere zoom yapınca netleşiyor.

received_553807364796673.jpeg
received_553807534796656.jpeg
received_553807648129978.jpeg
received_553807664796643.jpeg
received_553807661463310.jpeg
received_553807654796644.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Paypal üzerinden dün bir alışveriş yaptım. Kilit nokta "eşime arkadaşıma gönderiyorum seçeneği" meselesi. Ben de aynı hataya düşüp parayı o şekilde yolladım. Halbuki paypal "bir ürün satın alıyorum" seçeneği karşılığında müşteri koruması sunuyor. Ben de paypal müşteri hizmetlerine mail attım. Ürün satın aldığımı ancak yanlış yolla parayı yolladığımı söyledim. Beni aradılar bugün ve iptal etmek mi istiyorsunuz diye sordular. Ben firmaya durumu bildirmiştim "sıkıntı yok ürününüz kargoya verildi bile" dedi firma yetkilisi. Ben de firmaya güvenerek (kurumsal büyük bir firma) iptal etmek istemiyorum dedim paypal müşteri hizmetlerinden arayan arkadaşa. "Sorun yaşarsanız, ürününüz gelmezse bize bildirin" dediler. Bir de mail attılar iletişim bilgilerini. "Müşteri destek hattımıza ( 444 77 01) hafta içi Türkiye saatiyle 09.00 ve 17.30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz". Paypal'ı haftaiçi arayın ve meseleyi bildirin. Muhtemelen yardımcı olacaklardır.

Mail adresinizden kabul ettiğiniz takdirde Steam hesabınıza yüklenmiş olacak, cümlesinden sonra oraya bir daha mesaj atmanız zaten hata olmuş, geçmiş olsun ilk burada danışıp alsaydınız keşke. :)

100 TL'den ucuza 65'e falan bulunabiliyorken sırf Steam diye 100 TL'yi ucuz bulup alıyorsunuz. Yazık olmuş.

Yasal olarak aslında burada bir açık söz konusu. Resmi bir firma değil, doğal olarak hakların da yasal işlem başlatamıyorsunuz. Burada kullanıcı hatası diyebileceğimiz durum söz konusu. Sonuçta sizin kararınız ile yapılmış bir işlem. Eğer ki resmi bir site ise ki; Görünüşe göre değil. Hiç bir hak talep edemezsiniz. Üzerine 15 lira daha ekleyip, G2A'den alsaydınız bu sorunu yaşamazdınız. Artık söylemekten bıktık, resmi olmayan sitelerden alışveriş yapmayın! Hiç bir hak talep edemezsiniz, savcılığa suç duyurusun da bulunsanız dahi. O yüzden bir şey alacağınız zaman ucuza değil, kaliteye kaçın derim. Fakat PayPal müşteri hizmetlerini arayarak belki bir sonuca varabilirsiniz.

PayPal Müşteri Desteği: 444 77 01

Grand Theft Auto V STEAM CD-KEY GLOBAL - G2A - Global Digital Gaming Marketplace

Oyun RC SocialClub platformu üzerinden ONLINE oynanmakta Steam sadece bir aracı, kötü oyuna gelmişsiniz, geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı