SteelSeries Arctis 5 mi yoksa SteelSeries Arctis 7 mi?

zRex

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
| MSI MAG INFINITE S3 11SC-030XTR | NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB | Intel Core I5 11400F 2.60 GHZ veya 3.60 GHZ | 512 GB M.2 SSD + 1 TB HDD | 1x16 GB DDR4 Ram | 500 Watt PSU | 2-3 Tane Fan |
Evet yine ben. Mouse almaktan vazgeçtim ve kulaklığımın 200 TL BİM kulaklığı olduğunu hatırladım ve birazcık araştırma yaptım. SteelSeries dikkatimi çekince biraz araştırmanın sonunda bana göre olabilecek 2 model buldum. Bunlar:

SteelSeries Arctis 5 (2019 Edition)
SteelSeries Arctis 7

Oldu şimdi bu konuya da 30 kişi bakıp cevaplamazsa bana çok büyük bir yardımdan kaçınmış olacaksınız. O yüzden top sizde hangisi sıkıntısız gelir?
Ve eğer ki kulaklık önerecek iseniz SteelSeries gibi bir tasarıma sahip kulaklık önerin çünkü hem kablosu çıkarılabilir halde hem de mikrofonu çok iyi gizleniyor.
Amacım sadece Discord'da arkadaşlarım ile Valorant , CS:GO gibi oyunlar oynamak yani yayıncılık gibi bir amacım yok ama 1. el yani sıfır alacağımdan sorun istemiyorum. Gelinebilecek en iyi yer Technopat ama oda bu konuyu görüp bana cevap verecek var ise şimdiden teşekkürler.

Arctis 9 ve 7 kullandım. 9'un mikrofon kalitesi bir tık daha iyi ve aynı zamanda bluetoothu da var telefona da bağlanıyor eşzamanlı olarak. Bütçeni biraz arttırarak 9 almanı öneririm.

Arctis 9 ve 7 kullandım. 9'un mikrofon kalitesi bir tık daha iyi ve aynı zamanda Bluetooth'u da var telefona da bağlanıyor eşzamanlı olarak. Bütçeni biraz arttırarak 9 almanı öneririm.

Batarya - kalite - ağırlık - sadelik - Arctis Engine uygulaması - bass - 7.1 - cızırtısız konusunda iyi mi (gerçi diğerlerindede bazı sıkıntılar var olabiliyor ama neyse önerin için teşekkürler).

Kablosuz olması bence güzel bir konfor sağlıyor. Arctis 7 alırdım ben.

Ama öyle ben alırdım böyle şöyle ile olmuyor şimdi bu 2. el değil sıfır kankam bataryasına - menziline - oyun performansına - bass'ına - uzun süreli kullanımına bakıp bilmek gerek kullanmak gerek onları da düşünmelisin.

9'un bataryası 7 den daha az gidiyor. Biri 20 biri 30 saat gibi bişeydi sanırım. Ama yani aralıksız o kadar oyun oynanamaycağı için ben ihtiyaç duymadım 30 saat olmasına.

Kalite olarak 9 bana daha premium hissettirdi. İncelem şansın varsa ikisini de eline alıp bakarsan anlayabilirsin ancak.

Uygulama da dediğin ayarları kontrol edebiliyosun çok detaylı değil ama yeterli düzeyde.

7.1 fake olduğu için açıkcası ben farkı çok hissedemedim, belki kulağım o kadar iyi değildir.

Cızırtı vs gibi sorunlar da yaşamadım iki kulaklıkta.

Arctis 9 ve 7 kullandım. 9'un mikrofon kalitesi bir tık daha iyi ve aynı zamanda Bluetooth'u da var telefona da bağlanıyor eşzamanlı olarak. Bütçeni biraz arttırarak 9 almanı öneririm.

Arctis'in bilirsin Engine olayı çökme kasma donma Windows 10 da doğru düzgün çalışmama gibi olayları var mı? Onu söylersen Arctis 9'a kayabilirim ben.

9'un bataryası 7'den daha az gidiyor. Biri 20 biri 30 saat gibi bir şeydi sanırım. Ama yani aralıksız o kadar oyun oynanamaycağı için ben ihtiyaç duymadım 30 saat olmasına.

Kalite olarak 9 bana daha Premium hissettirdi. İncelem şansın varsa ikisini de eline alıp bakarsan anlayabilirsin ancak.

Uygulama da dediğin ayarları kontrol edebiliyosun çok detaylı değil ama yeterli düzeyde.

7.1 fake olduğu için açıkçası ben farkı çok hissedemedim, belki kulağım o kadar iyi değildir.

Cızırtı vs gibi sorunlar da yaşamadım iki kulaklıkta.

7.1 o kadar önemli değil stereo arıyorum ben zaten stereo kulaklıklar 7.1'den iyi çalışıyor. Senden isteğim Arctis 9 Engine fiyasko mu ve bass iyi mi?

Beyerdynamic dt 900 Pro X piyasadaki en iyi kulaklık.

E piyasada yok :D bir de ben oyun için bir kulaklık arıyorum bana 10000 TL kulaklık önerdiğini söyleme sakın :d

7.1 o kadar önemli değil stereo arıyorum ben zaten stereo kulaklıklar 7.1'den iyi çalışıyor. Senden isteğim Arctis 9 Engine fiyasko mu ve bass iyi mi?

E piyasada yok :D bir de ben oyun için bir kulaklık arıyorum bana 10000 TL kulaklık önerdiğini söyleme sakın :d
Dostum burda bi çelişkin var şu anda :D Oyun için kulaklık arıyorsan bassların mükemmel olmayacağını bilmen lazım. Yani ben standart bi kullanıcıyım ve oyun oynarken de müzik dinlerken de basslar gayet yeterli geliyor.

Engine nin sorunlu olduğunu bilmiyorum, ben bir sıkıntı yaşamadım daha yaklaşık 5 aydır kullanıyorum.

Arctis serisinde bass arama. Daha iyi ses için HyperX Cloud Alpha öneririm ama mikrofonu içeri sok, kablo çıkart gibi bir durumu yok. Ek olarak Arctis 7 değil alacaksan 7 Plus al. 60 saat batarya ömrü var.

Geri
Yukarı