Su içme alışkanlığı nasıl kazanılır?

yemirbo

Decipat
Katılım
1 Aralık 2020
Mesajlar
3.472
Çözümler
9
Yer
Riot Games
Arkadaşlar günlük en fazla 4 bardak su içiyorumdur. Bardaklar 200 ML alıyor. Yani en fazla 1 litre su içebiliyorum. Ve bu beni biraz halsiz kılıyor (bildiğim kadarıyla). Su içme alışkanlığı nasıl kazanabilirim? Bazı günler sadece 2 bardak içiyorum.
 

mertcangurler

Picopat
Katılım
29 Ocak 2021
Mesajlar
855
Makaleler
2
Çözümler
2
Varsa akıllı saat veya bilekliğine alarm kur. Atıyorum saat başı alarm kurup kendine hatırlatma yapabilirsin. Dışarıda olduğun vakitler için de yanına taşınabilir düzeyde bir matara al ve yine alarmlara uy. Boyunu, kilonu ve vücut dengeni de göze alarak içmen gereken su miktarını hesaplayıp alışkanlık edinmeye çalış.
 

KafaChannel

Picopat
Katılım
7 Aralık 2020
Mesajlar
161
Çözümler
1
Telefonumun ana ekranında dişlerini fırçala ve su iç yazıyor şaka yapmıyorum alışkanlık denemez ama eskiye göre fazla fazla içiyorum.
 

AnotherJourney

Centipat
Katılım
25 Aralık 2019
Mesajlar
266
Android de su içme hatırlatıcısı diye bir uygulama var aktif olarak kullanıyorum sana saat başı bildirim gönderiyor su içmelisin diye. Eskiden bildirime göre gidip içerdim ama şimdi su içme barımı doldurmaya çalışıyorum birnevi meydan okuma gibi.
 

Mucosoft

Kilopat
Katılım
5 Mart 2014
Mesajlar
1.932
Makaleler
3
Çözümler
16
Yer
Giresun
Sen bu yolda kendine inanırsan başarabilirsin. Ben de bir aralar su içmiyordum, ta ki sağlık kuruluşundaki sonuçlarımı öğrenene kadar. Tabii suyla alakası var mı bilmiyorum. Doktor bana su içme önerisinde bulunmuştu. O günden beri yıllardır su içerim. İşe yaradı mı dersen yarıyor. Kandaki besin değerlerini dengeliyor. Daha doğrusu ben dengeli besleniyorum ama suyun da önemi büyük.

Su içmek için sütlü çikolata yiyorum Sütlü çikolata susatıyor. Bu sayede su içebilirsin.
 

Jack of Blades

Kilopat
Katılım
9 Ocak 2014
Mesajlar
6.881
Makaleler
10
Çözümler
6
Geçen yazdan beri 1.5 litrelik su şişesi yöntemine geçtim. Aylık 150 TL civarı su masrafım oluyor ama şişe masanın üzerinde durunca günde 3.5 - 4 litre kadar su içme alışkanlığı edindim.
 

Yeni konular

Yukarı