Subnautica Hayranının Gözünden Below Zero

Kanatsız Kuş

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Evren'de Bir Yer
Subnautica'yı 250+ saat oynadım ve 2 kere bitirdim. Çoğu şeyi abartarak en üst sınıra ulaştım. Tamam şimdi asıl konumuza dönelim iki oyun arasındaki farklar...

Not: Daha önce oynamayanlar için rahatsız edici bilgiler içerir. (Spoiler)

Bu oyunu da bitirdim. Arasındaki ilk fark Below Zero'nun daha akıcı olması ve hikayesinin çok ama çok daha güçlü olması. Önceki oyunda terk edilmiş yapıları dolaşırdık. Araştırma ve yazılardan bilgi arardık. Hep tek başımızaydık. En iyi dostumuz belki deniz altı ve üssümüzdü. Ama bu oyunda iletişim kurabildiğimiz bir mimar (uzaylı) var. Ve bu iletişim "-selam. -sana da selam." şeklinde değil. Samimi bir şekilde oyunun sonuna kadar konuşuyoruz. İlk oyunda bunların hiçbiri yok daha öncede dediğim gibi sadece yapılardan biraz bilgi topluyoruz. Below Zero daha fazla bilgi içeriyor ve bu çok güzel bir şey. Hem uzaylı ile çok uzun konuşuyoruz aklımıza gelmeyen konuşmaları bile yapıyoruz ve onun vücudunu ilk defa görüyoruz. Sadece bu kadarda değil mimarların kendi evini görüyoruz. Bunların hepsinde anladığımız şey şu: Hikaye çok. Yani şöyle anlatayım önceki oyunun hikaye ögelerine puan vermem gerekirse 10 veririm bu oyunda 100 veririm. O derece yani! Önceki oyunda gizli kalıp bu oyunda daha çok açığa çıkan tek şey uzaylılar değil :) . Bu oyun daha güzel gibi bir şey demeyeceğim, iki oyunda mükemmel sadece bunu diyeceğim. Bu oyunda yeni çıkan hikaye ögeleri de var, mesela karakterimizin kardeşinin esrarengiz ölümü.

Hayatta kalma ve hikaye tabanlı oyunları sevip bu oyunu oynamayan çok şey kaybeder. Bu arada önceki oyunun hikayesini ezbere biliyorum. Şimdi bunu da yavaş yavaş sindiriyorum sorunuz varsa açığım, elimden geldiği kadar. (Ve evet bu oyunun çıkması için günler sayıyordum.)

Subnautica çok güzeldi. Bende saatlerimi harcayıp her şeyi en üst seviye yapmıştım. Önümüzdeki Steam indirimlerinde Below Zero almayı düşünüyorum. Okuyamadım spoiler içerdiği için. Ama eminim ki harika bir oyundur. Birde multiplayer olsa.

Son düzenleme:
Subnautica çok güzeldi.Bende saatlerimi harcayıp her şeyi en üst seviye yapmıştım. Önümüzdeki Steam indirimlerinde Below Zero almayı düşünüyorum. Okuyamadım spoiler içerdiği için ama eminim ki harika bir oyundur. Birde multiplayer olsa.
Muhtemelen yakın zamanda indirime girmeyecek Below Zero, Multiplayer olsa gerçekten çok iyi olurdu, yalnız ilk oyunun üstüne koymuşlar gerçekten, ilk oyunu çok zevk alarak oynamıştım, Below Zero'yu da zevk alarak oynuyorum.

Subnautica serisi kesinlikle efsane. 2 oyuna da aşık oldum yahu. Hikaye sarıyor aga sıkılmıyorsun. Map desen efsane keşfedilecek çok yerler var. Diyaloglar falan akıyor.

Subnautica çok güzeldi. Bende saatlerimi harcayıp her şeyi en üst seviye yapmıştım. Önümüzdeki Steam indirimlerinde Below Zero almayı düşünüyorum. Okuyamadım spoiler içerdiği için ama eminim ki harika bir oyundur. Birde multiplayer olsa.
Çevrimiçi oynanacak bir oyun olmadığından eklemediler. Yıllar önce Subnautica'nın çevrimiçi modu hakkında açıklama yapmışlardı ve bu konu hakkında uzun bir yazı yazmışlardı. Şuan durum ne bilmiyorum sadece eklenti ile çevrimiçi oynanabiliyor.

Muhtemelen yakın zamanda indirime girmeyecek Below Zero, Multiplayer olsa gerçekten çok iyi olurdu, yalnız ilk oyunun üstüne koymuşlar gerçekten, ilk oyunu çok zevk alarak oynamıştım, Below Zero'yu da zevk alarak oynuyorum.
Steam Bahar indirimlerinde açık dünya oyunlarının indirime gireceğini okumuştum. Onun için sabırsızlıkla bekliyorum. İndirime girmezse de sağlık olsun. Ama kesinlikle oynayacağım o oyunu.

Subnautica çok güzeldi. Bende saatlerimi harcayıp her şeyi en üst seviye yapmıştım. Önümüzdeki Steam indirimlerinde Below Zero almayı düşünüyorum. Okuyamadım spoiler içerdiği için ama eminim ki harika bir oyundur. Birde multiplayer olsa.
Ve bu arada sakın spoiler içeriklerini okuma. Ben oyun ilk çıktığında izlemiştim sonrasında güncelleme videoları dahil hiçbir şeyi okumadım/izlemedim. Oyunu oynarken sürekli olarak "Aaa" "Aaaaaaa öyle miymiş" dedim. 😄

İlk Subnautica indirme girermi? Girerse kaç lira olur?
Girebilir, 25-30 lira olur tahminimce eğer girerse.

Steam Bahar indirimlerinde açık dünya oyunlarının indirime gireceğini okumuştum. Onun için sabırsızlıkla bekliyorum. İndirime girmezse de sağlık olsun. Ama kesinlikle oynayacağım o oyunu.
Yeni çıkan oyunlar genelde 6-12 ay boyunca indirime girmiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı