Sultan papağanı elime gelmiyor

Efe ARSLAN

Hectopat
Benim 2-3 aylık bir sultan papağanım var. Perde yöntemi ile kendime alıştırdım elimden vs. korkmuyor ama dışarıdayken hiç yanıma gelmiyor. Elimi yaklaştırınca elime geliyordu fakat 1-2 gündür kafese girmek istemediği için yanına yaklaştırmıyor. Video falan açıp yanıma getirmeye çalıştım fakat o işte yattı. Ben bunu nasıl alıştırıcam.

benimde 8 sene beslediğim bir sultan papağanım vardı çok araştırma yaptım onun için. Sultan papağanı davranışlarını çok iyi anlamanız lazım. Her sultan papağanı rutin olarak tek mantıkla olmaz. Aynı cins olsalarda her kuş ayrı özellikte gibi düşün. Bir de yabanisine denk geldiysen vay haline diyorum :D heleki birde dişi ise :D vallahi seni çok zorlar.

benimde 8 sene beslediğim bir sultan papağanım vardı çok araştırma yaptım onun için. Sultan papağanı davranışlarını çok iyi anlamanız lazım. Her sultan papağanı rutin olarak tek mantıkla olmaz. Aynı cins olsalarda her kuş ayrı özellikte gibi düşün. Bir de yabanisine denk geldiysen vay haline diyorum :D heleki birde dişi ise :D vallahi seni çok zorlar.
Odama alışınca yanıma kulaklıkla oynamak için gelmeye başladı. Hala benim yanımda çekingen davranıyor ama yanımdan da ayrılmıyor. Sanırım bebekliğinde korkutmuşlar. Elime, omzuma ve kafama alışık korkmadan duruyor. Kafes içinde ve dışarıda ise sadece kafesinin üstündeyken kendini sevdiriyor.
Çekingenliği ne zaman geçer sence?

Yeni konular

Geri
Yukarı