Supplement Tavsiyesi

VitoCorleone0

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 7 aydır spor yapıyorum ama ilk 4-4.5 ayı çok düzenli değildi. Şimdilerde düzene bindirdim. Sizlerden supplement tavsiyesi istiyorum. Spora başladığımda 58-59 kg civarındaydım ve şu anki kilom 68. Sadece MySupplement markasının gainer ürününü kullandım. Sizlere sorum gainer kullanmaya devam etmek mi yoksa gainer parasının üstüne biraz ekleme yapıp creatine ve protein tozu almak mı? Aklımda hangi marka alacağım belli değil.

Dostum yaşın kaç öncelikle. Bu takviyelerden ziyade protein ağırlıklı beslenmen yeterli olacaktır.

Bu konu ile alakalı çok yorum var. Ama bana sorarsan Kreatin hariç gerisi boş dostum. Çoğunun karşılığının aynısını sade güzel bir kahveden alabilirsin. Dediğim gibi sen tavuğunu ve pirincini tüket. Şeker tüketme bunlar yeterli. Profesyonel yapmıyorsun zaten anladığım kadarıyla bu yüzden çok kasma. Dropset yaparak negatif çalış.

Bu konu ile alakalı çok yorum var. Ama bana sorarsan Kreatin hariç gerisi boş dostum. Çoğunun karşılığının aynısını sade güzel bir kahveden alabilirsin. Dediğim gibi sen tavuğunu ve pirincini tüket. Şeker tüketme bunlar yeterli. Profesyonel yapmıyorsun zaten anladığım kadarıyla bu yüzden çok kasma. Dropset yaparak negatif çalış.
sürekli yemek yapıp yiyebilen birisi değilim o yüzden kafam karıştı

Kreatin kesin alınmalı. Onun dışında protein alabiliyorsanız protein tozuna gerek yok. Alamıyorsanız protein tozu alabilirsiniz.

sürekli yemek yapıp yiyebilen birisi değilim o yüzden kafam karıştı
Yani broski bu sporu yapıyorsan ve amacın kilo almaksa öküz gibi yemen gerekiyor başka alternatifin yok yani. Protein tozunu falan salla kanka gerek yok. Yemek olayını da akşamları hazırlayabilirsin yemeklerini. Ertesi gün de tüketirsin.

Kreatin kesin alınmalı. Onun dışında protein alabiliyorsanız protein tozuna gerek yok. Alamıyorsanız protein tozu alabilirsiniz.
MySupplement markasının gainer ürününü kullandığım için onun kreatinini alayım diyorum ama pek bilmiyorum.

Yani broski bu sporu yapıyorsan ve amacın kilo almaksa öküz gibi yemen gerekiyor başka alternatifin yok yani. Protein tozunu falan salla kanka gerek yok. Yemek olayını da akşamları hazırlayabilirsin yemeklerini. Ertesi gün de tüketirsin.
Aynen öyle gainerı yemeklerin arasına sıkıştırarak kilom arttı. Kilo almaya başladığım dönemde kendimi zorlayarak tavuk pilav yemeye çalışıyordum halen de öyle çalışıyorum.

Kreatein çok önerilmiş ama kullanmayı bırakınca eski haline dönüyorsun.

Kreatin kaslarda su tutuyor ve gücünü doğrudan arttırıp daha ağır çalışmanı sağlıyor. Kullanmayı bırakınca normale dönüyorsun.

Ben kreatin kullanmadım ama kullananlar öyle yorumlar yapıyor, bilgi internetten edinilme yani.

Natürel olarak maksimuma ulaşana kadar gainerden şaşma. Proteini daha çok yağ oranını azaltırken kas kaybını minimuma indirmek için kullanıyorlar. Eğer definasyonda değilsen ki bence değilsin kullanmana pek gerek yok.

Geri
Yukarı