Supplement tavsiyesi

AhmetAk12

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar kendime böyle bir sepet yaptım. Sizce burada bir hata var mı? Spordan sonra kendimi çok yorgun hissediyorum ve birazcık sağlıksız beslendiğimden dolayı vitamin ve mineral kullanamanın bana iyi geleceğini düşünüyorum.

1703877081505.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kendime böyle bir sepet yaptım. Sizce burada bir hata var mı? Spordan sonra kendimi çok yorgun hissediyorum ve birazcık sağlıksız beslendiğimden dolayı vitamin ve mineral kullanamanın bana iyi geleceğini düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2068250
Genelde kas ağrıları vs. için arjinin kullanıyorlar.

Eki Görüntüle 2068250

Kas ağrın varsa BCAA kullan kafein enerji verir ama bir yerden sonra vücut alıştığı için daha fazla kafein almak zorunda kalırsın hep artar kafeine gerek yok bence.

Creatine kullanmiyorsaniz ilk oncelik creatine alin supplementlerin babasi.
Sonrasinda dogru kullanilirsa pek mantiksiz secimler degil ama sahsen caffeine tablet almazdim bosa para, yerine spordan once filtre kahve icebilirsiniz.

Eki Görüntüle 2068250

Kafein tableti olarak simple nutritions alın. Bigjoya ekstra para vermeye gerek yok. Akcan kimya Türkiye'de ki firmaların yarısından fazlasına tedarik yapan bir firma zaten.
D vitaminine o kadar para vereceğinize gidip vitaminler.comdan One up alın. Dikey vitaminin markası. Direkt sitenin kendi markası yani.
Balık yağını da aynı şekilde vitaminler.comdan natures supreme veya venatura alırdım. Hangisi daha ucuzsa.
Bigjoy ZMA almak yerine direkt toplama ZMA yapardım. Venatura'dan magnezyum bisglisinat alırdım. Yanına bir de magnezyum sitrat. Bir de One up çinko pikolinat. Hem en iyi formlarda alınabilecek en iyi değerler, hem de fiyat performans. Daha ne olsun. Kas ağrılarınıza çözüm bulacak şey olursa ZMA olur. Uyku kalitenize direkt olarak etki ediyor. Başka da yanlış bir şey yok. Kafein tabletini de antrenman öncesi kullanırsınız. Çok sık kullanıp bağımlılık yapmaya gerek yok.

Creatine kullanmiyorsaniz ilk oncelik creatine alin supplementlerin babasi.
Sonrasinda dogru kullanilirsa pek mantiksiz secimler degil ama sahsen caffeine tablet almazdim bosa para, yerine spordan once filtre kahve icebilirsiniz.

Filtre kahveden çok çok daha ucuza geldiği için kafein tableti kullanılıyor zaten. Hayatına düzen koyamayan bir insana creatine önerilmez. Daha uykusunu tam alamayan, antrenmana yeterince odaklanamayan birisi creatine sayessinde 5 tekrar fazladan atsa ne atmasa ne. Belirli bir düzenden sonra Creatine'in desteğine ihtiyaç duyarsın o zaman önerilir. Her önüne gelene de creatine al başka bir şey alma creatin en iyisi demek mantıksız.

Kas ağrın varsa BCAA kullan kafein enerji verir ama bir yerden sonra vücut alıştığı için daha fazla kafein almak zorunda kalırsın hep artar kafeine gerek yok bence.

Yeterli protein alamayan birisi BCAA almak yerine tavuğa para vermeli. Yeterli protein alıyorsa da zaten aminoasit havuzunda yüzerken bir de üstüne BCAA almak 0,5 ML su şişesi boşaltmakla aynı şeye geliyor.

Genelde kas ağrıları vs. için arjinin kullanıyorlar.

Arjinin damarları genişletir. Pumpı arttırır. Eğer ki uyku için gerekli şeyler yapılıyorsa, yeterli magnezyum alımı, telefondan uzaklaşma, son 6 8 saat içerisni de kafein almamak gibi o zaman belki arjinin uykuya tamamlayıcı bir rol oynar ancak o da uyku için pek bir etkisi görülmez. Supplement firmalarının sponsorlarının satmak için boş salladığı bir şey.

Son düzenleme:
Kafein tableti olarak simple nutritions alın. Bigjoya ekstra para vermeye gerek yok. Akcan kimya Türkiye'de ki firmaların yarısından fazlasına tedarik yapan bir firma zaten.
D vitaminine o kadar para vereceğinize gidip vitaminler.comdan One up alın. Dikey vitaminin markası. Direkt sitenin kendi markası yani.
Balık yağını da aynı şekilde vitaminler.comdan natures supreme veya venatura alırdım. Hangisi daha ucuzsa.
Bigjoy ZMA almak yerine direkt toplama ZMA yapardım. Venatura'dan magnezyum bisglisinat alırdım. Yanına bir de magnezyum sitrat. Bir de One up çinko pikolinat. Hem en iyi formlarda alınabilecek en iyi değerler, hem de fiyat performans. Daha ne olsun. Kas ağrılarınıza çözüm bulacak şey olursa ZMA olur. Uyku kalitenize direkt olarak etki ediyor. Başka da yanlış bir şey yok. Kafein tabletini de antrenman öncesi kullanırsınız. Çok sık kullanıp bağımlılık yapmaya gerek yok.

Filtre kahveden çok çok daha ucuza geldiği için kafein tableti kullanılıyor zaten. Hayatına düzen koyamayan bir insana creatine önerilmez. Daha uykusunu tam alamayan, antrenmana yeterince odaklanamayan birisi creatine sayessinde 5 tekrar fazladan atsa ne atmasa ne. Belirli bir düzenden sonra Creatine'in desteğine ihtiyaç duyarsın o zaman önerilir. Her önüne gelene de creatine al başka bir şey alma creatin en iyisi demek mantıksız.

Yeterli protein alamayan birisi BCAA almak yerine tavuğa para vermeli. Yeterli protein alıyorsa da zaten aminoasit havuzunda yüzerken bir de üstüne BCAA almak 0,5 ML su şişesi boşaltmakla aynı şeye geliyor.

Arjinin damarları genişletir. Pumpı arttırır. Eğ. Er ki uyku için gerekli şeyler yapılıyorsa, yeterli magnezyum alımı, telefondan uzaklaşma, son 6 8 saat içerisni de kafein almamak gibi o zaman belki arjinin uykuya tamamlayıcı bir rol oynar ancak o da uyku için pek bir etkisi görülmez. Supplement firmalarının sponsorlarının satmak için boş salladığı bir şey.

Hocam konudan biraz saparaktan kingsize gh complex mantikli bir ürün mu?
Duz arjinin almaktan ciddi farki var midir?
Ayrica ben aile evinde yasiyorum o yuzden filtre kahve benim icin bedava. Biraz fazla oznel yaklasim oldu :)

Bigjoy ZMA almak yerine direkt toplama ZMA yapardım. Venatura'dan magnezyum bisglisinat alırdım. Yanına bir de magnezyum sitrat. Bir de One up Çinko pikolinat. Hem en iyi formlarda alınabilecek en iyi değerler, hem de fiyat performans. Daha ne olsun. Kas ağrılarınıza çözüm bulacak şey olursa ZMA olur. Uyku kalitenize direkt olarak etki ediyor. Başka da yanlış bir şey yok. Kafein tabletini de antrenman öncesi kullanırsınız. Çok sık kullanıp bağımlılık yapmaya gerek yok.

Arjinin damarları genişletir. Pumpı arttırır. Eğer ki uyku için gerekli şeyler yapılıyorsa, yeterli magnezyum alımı, telefondan uzaklaşma, son 6 8 saat içerisni de kafein almamak gibi o zaman belki arjinin uykuya tamamlayıcı bir rol oynar ancak o da uyku için pek bir etkisi görülmez. Supplement firmalarının sponsorlarının satmak için boş salladığı bir şey.

Hocam kafein hapını Türk kahvesinde yeterince kafein yok diye alıyorum. Bir de sadece Türk kahvesini seviyorum diğerlerinin tadını sevmiyorum. Hocam benim boyum 178 kilom 95 ben şu an altta attığım fotoğraftaki gibi besleniyorum. Bir de karnım acıktıkca salatalık havuç domates yiyorum. Amacım 80 kilo olmak acaba lcarnetin alsam mantıklı olur mu?

Dosya Ekleri

• 1703962959667.png
    1703962959667.png
    15 KB · Görüntüleme: 28
Hocam konudan biraz saparaktan kingsize gh complex mantikli bir ürün mu?
Duz arjinin almaktan ciddi farki var midir?
Ayrica ben aile evinde yasiyorum o yuzden filtre kahve benim icin bedava. Biraz fazla oznel yaklasim oldu :)

Ya tabii eğer maddi sıkıntı varsa aile evinde bir kaşık kahveyi ağzına atıp su içmekde bedava ve mantıklı. Ben mesela peçeteye sarıp istediğim yerde kullanabilme rahatlığını kafein hapında çok seviyorum. Gh complex için:
Gerçekten de her şeyin çok iyi olacak, beslenmen uykun o bu antrenman vs.
Ha o zaman diyeceksin ki ben elimden gelenin en iyisini yaptım, param da var. O zaman düşünülebilir bir ürün. Yine düşünülebilir. AÖL ürünler çoğunlukla pazarlama ürünleri. Hormonlara yapacağı etki, spor için bir tavuk yemekten fazlasını vermez. Yani her şeyim tamam param da var dersen düşünülebilir yoksa pek mantıklı bir seçenek değil. Arjinin de aynı şekilde hormonsal olarak gh yükseltse de sırf onun için kesinlikle alınması gereken bir ürün değil. Pump içeriği biraz daha dikkat çekiyor.

Hocam kafein hapını Türk kahvesinde yeterince kafein yok diye alıyorum. Bir de sadece Türk kahvesini seviyorum diğerlerinin tadını sevmiyorum. Hocam benim boyum 178 kilom 95 ben şu an altta attığım fotoğraftaki gibi besleniyorum. Bir de karnım acıktıkca salatalık havuç domates yiyorum. Amacım 80 kilo olmak acaba lcarnetin alsam mantıklı olur mu?

95 kiloyuz. 130 gr protein alıyoruz. Bulkda olsak hadi neyse. Bir de diyetteyiz. L-Carnitine düşünüyoruz. Bayağı kötü bir senaryo hocam. Boş verin L-Carnitine falan paranızı tavuğa vermeye çalışın. Alabiliyorsanız whey alın. Yılbaşı indirimlerinde yakalamaya çalışın. Önerim F p isterseniz SSN olur. Günlük tavuk ihtiyacınızı karşılamadan AÖL olsun L-Carnitine BCAA falan boş yani. L-Carnitine zaten boş ürün. Seni terlettiği için psikolojik olarak rahatlıyosun. Etrafta da şöyle etkili böyle etikil diye geziyosun. Olayı bu, bilimsel hiçbir kanıtı yok.
Dediğim gibi eğer tavuk almanız için para gerekiyorsa, ZMA'yı bile ikinci plana atın. Beslenmenize biraz sebze katmaya çalışın. Sebzesiz spor, tuzsuz yağsız yemeğe benzer.
Almanız gereken protein diyette minimum kilo çarpı 2 yani 190 gr. Acilen her şeyi bir kenara bırakıp beslenmeyi oturtmaya çalışın.
Piramit önemli.
Antrenman.
Beslenme (whey supplemente değil buraya girer, besin takviyesi)
Uyku.
Supplement.

BCAA 350 TL, 350 TL'lik tavuk kaç gün götürür ayrıca BCAA protein sentezini arttırır vücududa giren proteinler daha kolay sindirilir ve spordan sonra kas ağrılarını azaltır arkadaşın bileceği iş tabii.

BCAA 350 TL, 350 TL'lik tavuk kaç gün götürür ayrıca BCAA protein sentezini arttırır vücududa giren proteinler daha kolay sindirilir ve spordan sonra kas ağrılarını azaltır arkadaşın bileceği iş tabii.

Geri
Yukarı