Survival oyunu için fikrinizi alabilir miyim?

Dostum başarılı olacağına inanıyorum da zor olacak mı peki? Çünkü bahsettiğimiz şeyler bildiğim kadarıyla biraz emek isteyen işler.

Dostum başarılı olacağına inanıyorum da zor olacak mı peki? Çünkü bahsettiğimiz şeyler bildiğim kadarıyla biraz emek isteyen işler.
Dostum zor olmaz mı? Bu yapacakarimi normalde büyük firmalar bir sürü kişiyle yapacak fakat ben tek kişiyim. Ama inanıyorum bu yüzden de mutluyum. Oyun yapımı uzun surecek ama dediğim gibi yazın sonunda oyunun ana hatlarını gösteren haritayı felen bir fragman yayınlayacağım. Inşallah güzel bir proje olacak. Sizlerden ricam oyun çıktığı zaman desteklerinizi eksik etmemeniz.

Şuan da yaptığın çalışmanın resmini atar mısın?

Bir oyunda benim için fizik kuralları çok önemli.
Dostum daha yapıma başlamadım. Şu an da bana söylediklerinizi aklımdan geçiriyorum ve derliyorum. Yapım aşamasına geçtikten sonra buraya zaten ilk fotoğraflarını ve kısa videolarını atacağım.
Bana fizik için onerebileceklerin var mı?

Bence içerikten ziyade optimizasyona yoğunlaşın. Survival oyunlar için genel kurallar diğer oyunlar tarafından belirlenmiş durumda zaten. Başarılar. :)

Bence içerikten ziyade optimizasyona yoğunlaşın. Survival oyunlar için genel kurallar diğer oyunlar tarafından belirlenmiş durumda zaten. Başarılar. :)
Dostum optimizasyon konusu uzun ve yorucudur. Elbette oyunda anı fps düşmeleri olur ama bunların hepsini her zaman sizlerin dikkatinize çözeceğim.

Kodlama ne derece biliyorsun?
Oyun yapımı için genellikle c# ve c++ kullanılır. Ben oyun motoru olarak Unreal Engine 4 kullanacağım ve buradaki blueprints i kullanacağım. Yanı c# ve c++ bilmiyorum.
Yapıma başlamadan önce bolca Survival oyun oynamanı öneririm. Zaten bu tarz oyunları oynadıkça kafanda bir şeyler oluşmaya başlar. Yani bu bir yazarın çok kitap okuması gibi.
The Forest oynamisligim var. Elimden geldikçe de videoları izliyorum hatta bir sürü video izledim.

Geri
Yukarı