Tanju Özcan'ı haklı buluyor musunuz?

Savaştan kaçan kadın ve çocukları almak ayrı, işi gücü bırakıp iş bulmak yada Avrupaya kaçmak için ülkelerini terkeden eli ayağı tutan saplara kapıları açmak apayrı birşey.

Mültecilikte bir yere kadar.

Geçici sığınmacılara sesleniyorum. 11 yıl önce ülkemize misafir olarak geldiğinizi söylediniz. Türk milleti de size kıt kaynakları ile size yıllardır sahip çıkıyor.
Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz ailelerimiz açlık sınırının altında yaşıyor.
Bu şartlarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi.
Artık istemiyorsunuz dönün ülkenize.

Evet, buluyorum.
Pankart asılmazsa, ses duyurulmazsa, sert konuşulmazsa kim takacak; kim duyacak?
Ben burada ırkçılık unsuru görmüyorum, nefret unsuru görmüyorum. Oldukça haklı ve güzel bir isyan. Ülkemizde iş sahibi olmayan, bedava geçinen, suç işleyen kişiler gitmeli; ülkeye faydalı insanlar, burada iş kurmuş kişiler, okumuş kişiler tabii ki kalsınlar ve ülkemize katkı sunsunlar, bizi her adımlarında ileriye götürsünler.
Bizim istemediğimiz kesim 5-10 çocuk doğurup devletten hibe alan, iş sahibi olmayıp bütün yükü bizim omuzlarımıza bindiren mülteciler.

Haklı. Tabii bir laf da vardır halk arasında şakayla karışık: Misafirlikte s*çanın artık misafirliği kalmaz. Ülkenin içine s*çtılar, daha da gitmezler. :)

Geri
Yukarı