Tanrı insanları neden yarattı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinleri sarsan bir başka sorudur. Kesinlikle mantıklı bir cevap verilemez. Mantıklı bir cevap aranıyorsa Tanrının sadist olduğunu söylerim.

Eğer görmüş, konuşmuş olsaydın bu konuyu açmazdın ve hayatına gerçekten inanan biri olarak devam ederdin.
Eğer dini sorguluyorsan cinleri detaylıca oku ve öğren açtığın konunun cevabını bulacaksın.
Ekleme: @19237539300
Cahilce kahkaha smileyi bırakacağına, saygılıca araştır. Rabbim en kısa zaman da inşallah sana cinleri musallat eder.
Umarım bu bedduam kabul olur. O zaman anlarsın ne demek istediğimi...

Eğer görmüş, konuşmuş olsaydın bu konuyu açmazdın ve hayatına gerçekten inanan biri olarak devam ederdin.
Eğer dini sorguluyorsan cinleri detaylıca oku ve öğren açtığın konunun cevabını bulacaksın.
Ekleme: @19237539300
Cahilce kahkaha smileyi bırakacağına, saygılıca araştır. Rabbim en kısa zaman da inşallah sana cinleri musallat eder.

Yok dostum bunlara illa kanıt lazım bunların isteği gökten Allah'ın inmesi xd neyse arkadaşlar her şey bu kadar açıkken Allah bize bu kadar belli ederken nasıl inanmıyorsunuz anlamıyorum ne yani birdenbire dünya mı oluştu birdenbire mi var olduk bizim bir yaratıcımız var inşallah herkes iman sevgisine kavuşur.

Bir çok dinde de aynı olay var.İslam'ın tanrısı Allah , insanları kulluk için ; Zerdüşt'lüğün tanrısı Ahura Mazda , insanları Ehrimenle olan iyilik-kötülük savaşında yardımcı olması için yaratmış.Eğer Ahura Mazda bu kadar güçlü ise işi neden direkt bitirmedi? Allah neden Şeytan'ın insanın kötüye sürüklemesine izin verdi? (Ek bilgi : Ahura Mazda'nın adı 2 araba markasına geçmiş / ilham vermiştir.Bunlar Japon Mazda ve Honda'nın alt markası Acura'dır)

Öyle demek , Ehrimen'in köpeği olasın!

Sanırım insanlar sonuçlarına ''Ben ne yaptım da buradayım yaw?'' gibi itirazlar etmesin diye ama neden , yani sadece eğlencesine mi yarattı onu bilemem.

Eğer o kadar güçlü bir varlığa (gerçi tanrı gerçekse tanrı bir varlılıktan çıkıyor da) karşı gelebilecek kadar irade bırakıyor bana göre bu o'nun suçu.

Çok da kasmamak lazım bence sonuçta bunun cevabını kesin olarak bulmanız imkansız..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı