Tanrı insanları neden yarattı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Okumazsak, araştırmazsak cevabını bulamayacağımız bir soru bu. Bana göre çoktan cevabının bulunması gereken bir soru. Ama hala cevabı kesin değil.

Eğer görmüş, konuşmuş olsaydın bu konuyu açmazdın ve hayatına gerçekten inanan biri olarak devam ederdin.
Eğer dini sorguluyorsan cinleri detaylıca oku ve öğren açtığın konunun cevabını bulacaksın.
Ekleme: @19237539300
Cahilce kahkaha smileyi bırakacağına, saygılıca araştır. Rabbim en kısa zaman da inşallah sana cinleri musallat eder.
Umarım bu bedduam kabul olur. O zaman anlarsın ne demek istediğimi...
Cin diye bir şey yoktur. Olsaydı zaten ilk başta beni çarpardı.

Eğer Allah kimseyi yaratmayıp, Ben senin ne yapacağını biliyorum. Sen cehennemliksin/cennetliksin deseydi, insanlar da Belki ben o hatayı yapmayacaktım bana neden şans tanımadın demeyecekmiydi?
Bizi cehenneme ya da cennete atması için yaratması lazım, adam diyor ki neden yarattı, dediğiniz konu farklı.

Tanrının bizi yaratma sebebi Kuran'da da yazdığı üzere tanrının egosudur. Kuran'da ben onları sırf bana kulluk etsinler diye yarattım diye bir ayet var. Soruyorum, neden bir tanrı sırf kendisine kulluk için bir canlı yaratır? Ego tatmini için.

Tanrının bizi yaratma sebebi Kuran'da da yazdığı üzere tanrının egosudur. Kuran'da ben onları sırf bana kulluk etsinler diye yarattım diye bir ayet var. Soruyorum, neden bir tanrı sırf kendisine kulluk için bir canlı yaratır? Ego tatmini için.
İşin garibi dinine inanmayanları aşağılaması.

Allah size akıl vermiş doğru yolu bulun diye. Doğadaki evrendeki düzeni görüp inceleyip daha hala Allah'ın varlığına inanmıyorsanız ya inanmak işinize gelmiyordur ya da zekânızda bir problem vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı