Tanrı neden kendini göstermiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Madem yok neden varsın, sen isteyip istemediğini de hatırlamıyorsun var olayım diye, o zaman sen kendini mi yarattın haşa, biri seni yarattı işte o da yaradan Allah.

Yazıları okudum da, ne saçma yorumlar var. Yok neymiş efendim mucizeymiş, göz perdesiymiş yok bilmem ne. Aynen canım kesin öyledir ve susar. Karşında başka bir yanıt verecek kapasitede değildir, zira iradesi ve aklı hapsolmuştur.
Birçok insan korkusundan dolayı aklında tanrı yaratır ve ona tapar, ancak kanıt istediğinde hiçbir şey sunamaz ve buna 'günah, o yaratıcı' gibi sözler ile karşılık verir.
Olmayan bir şeyi göremezsiniz, dinlerin hepsinin saçmalık olduğu uzun süredir kanıtlandı. Dinlerin insanlar tarafından yaratılıp zorla inandırıldığı da bir gerçek.
Bkz: Arapların, Osmanlı döneminde zorla Türklere dinlerine kılıç zoruyla inandırmaları.
Tanrının olmadığını kanıtlayabilirim, peki ya inanan kişiler nasıl kanıtlayacak? Birkaç örnek vermem gerekirse.
Evren o kadar kusurlu ki, her an yok oluşumuz söz konusu. Mesela sürekli dünyanın etrafında büyük meteorlar geçiyor, büyük bir meteor düşse zaten dünyanın yarısını direkt heba edebilir. Peki tanrı buna karşı ne yaptı? Hiçbir şey.
Sözde kendi yazdığı kitaplarda sürekli çelişen tanrı ve siz bunu göremiyorsunuz. İsteyen çelişkileri araştırır ve ne olduğunu anlar.
Tanrı madem bizim geleceğimizi görüyordu, o halde neden inatla yaşamamıza izin verdi? Zaten olacak şey belli değil mi? Buradan da irademizin yok sayıldığını görüyoruz, ancak hepsi yanlış. İrademiz ile istediğimizi yapabiliriz, her zaman seçme hakkımız var.
Daha birçok örnek verebilirim, lakin konu dışına çok çıkmak istemiyorum. 2-3 ergen şimdi asabileşmeye başlar :)

Varsa neden gostermedigini bilemeyiz. Zaten herhangi bir semavi din mensubuna da bu soruyu sorarsan "Gosterirse herkes inanir, bir anlami kalmaz" cevabini alirsin, soruya cevap vermeyen ama neden gormedigimizi kendi capinda aciklamaya calisan bir soz.

Bence cevap daha basit, tanri yok.
Madem yok neden varsın, sen isteyip istemediğini de hatırlamıyorsun var olayım diye, o zaman sen kendini mi yarattın haşa, biri seni yarattı işte o da yaradan Allah.

Öyle. Uydurma hikayeler.
Dedim ya işinize geldiği kadarını kabul ediyorsunuz. Halbuki biraz önce sizin mucize diye inandığınız şeyleri bilim açıklıyor dediniz. Bu sözünüzün arkasında biraz daha durmanızı beklerdim. Ayrıca mucizenin ne demek olduğunu siz de bilmiyorsunuz. Bilimin açıkladığı bir mucize yoktur çünkü hepsine sizin gibi uydurma hikayeler denmiştir.

Yaradan var mı yok mu tartışması başka, onun kim olduğu başka. Kuran-i Kerim'i okuyunca bunun Allah olmadığı anlaşılıyor. Geçmişte mucizeler yarattığını, yarattığı kullarını inanç ve amel üzerinden imtihana soktuğunu idda eden bir tanrı olmadığı için kendini göstermesi için bir sebep kalmıyor.

dinlerin hepsinin saçmalık olduğu uzun süredir kanıtlandı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Religion is bullshit.

Dedim ya işinize geldiği kadarını kabul ediyorsunuz. Halbuki biraz önce sizin mucize diye inandığınız şeyleri bilim açıklıyor dediniz. Bu sözünüzün arkasında biraz daha durmanızı beklerdim. Ayrıca mucizenin ne demek olduğunu siz de bilmiyorsunuz. Bilimin açıkladığı bir mucize yoktur çünkü hepsine sizin gibi uydurma hikayeler denmiştir.
Zaten uydurma hikaye oldukları için açıklanmasına gerek yoktur. Mucize dediğiniz şeylere örnek olarak "Evrendeki düzen, mükemmel olan insan" verebilirim. Onları da az önceki yazılarımda açıkladım zaten.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı