Tanrı yoksa evren nasıl oldu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
-

Biz yapılan icraatlerden değil zamandan bahsediyoruz. Ayrıca Çinli dediğin oradan buradan çaldığı projeleri makyajlayıp kendine yakıştırandır.

Ben de o zamandan bahsediyorum. Sana teknolojik aletlerden bahsetmiyorum ki, eskiye git tarihe git, coğrafi keşiflere git. Uzun uzun anlatamam araştırmayı dene. Akıllı telefondan falan bahsetmiyorum.

Evet haklısın ne Arap tanrısı ne de Hristiyan tanrısı yoktur. Tanrı tektir, ve tüm evrenin tanrısıdır. Hak din ise şeksiz İslam'dır.
Kesinlikle katılıyorum. Ama Sünniler yanlış yolda. Hadisler değiştirildi.
Gerçek İslam Kuran'dır, Hadisler yalandır.
Arkadaşlar tanrının var olup olmadığını anlamak için önce "tanrı"nın ne olduğunu bilmemiz gerekiyor. Eğer sen bir şekilde burada olmamıza sebep olan şeye( bir kuvvet, belki bir patlama, belki de içinde yaşadığımız süper devasa varlık, belki de bizden üstün bir ırk) "tanrı" diyorsan bunun kanıtlanması için teknolojinin gelişmesini bekleyebilirsin. Ama sen tanrıyı kutsal kitaplardaki gibi düşünüyorsan, hiç düşünmene bile gerek yok, çünkü o tanrı yoktur, öyle bir tanrı olamaz bu mantıksal olarak mümkün değil. Varoluş dediğimiz şeyin sınırları içerisinde gerçekleşebilecek bir şey değildir.
Komik şey seni 🤣🤣🤣

Allah'ı kim yarattı gibi sorular mantıksız. Çünkü Tanrı mutlak güç sahibidir ve ezelden ebediyete kadar vardır. Eğer Tanrı'nın varlığını kabul ediyorsan Tanrı'nın yaratıldığını kabul edemezsin çünkü eğer öyle bir şey olursa Tanrı'dan daha güçlü bir Tanrı olmuş olur o zaman tanrılık vasfı olmaz. Yani Allah'ı kim yarattı diye bir soru olamaz.
yo gayette böyle bir soru sorulabilir. tanrının tanrısının olabileceği ile alakalı tatliş bir video. dayanıp sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim çünkü bence gayette mantıklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mantıksal olarak neden mümkün değil onu da yazar mısınız?

Bizi sınava sokan bir tanrının var olması mantık dahilinde gerçek değildir, mantıksız olduğu için var olması imkansızdır. Mantık hatası çok basit, sınavdayız ve bu sınav Müslüman değil mümin olma sınavıdır. Eğer sınavda olsaydık, tanrı bize kendini gösterirdi bize yine irade verirdi ve dünyevi zevkler ile ibadet edip cennete gitme arasında seçim yapmak zorunda olurduk. Ama böyle bir şey yok çünkü tanrının var olup olmadığını bile bilmiyoruz. Müslüman olduğunu varsayarak konuşuyorum; kuvvet ne kadar büyük olursa zararı da o kadar büyük olur. Duvara sert bir yumruk at duvara zarar verebilirsin. Ama ne kadar sert vurursan o kadar çok canın yanar. Bu da tanrının dünyayı yaratırken uyguladığı kuvvetin bir etkisi olması gerektiğini açıklıyor. Ama tanrı ise yoktan var edebildiğini söylüyor. Hiçbir şeyin yoktan var olmadığını, olamadığını biliyoruz. Bu dünya üzerindeki her şey bir şeyden geliyor. Hiçbir şey yoktan var olamaz. Biz sadece her şeyin başlangıcının nasıl olduğunu bilmiyoruz. Ve bilmediğimiz şeye tanrı diyoruz. Cevap veremediğimiz, tıkandığımız yerde tanrıyı joker hakkı gibi kullanıyoruz.

Bence şu ana kadar öne sürülen hiçbir fikir doğru değil. Çok mantıksız geliyor. Bigbang'da sıkışan gazlar nerden geldi?

Bence şu ana kadar öne sürülen hiçbir fikir doğru değil. Çok mantıksız geliyor. Bigbang'da sıkışan gazlar nereden geldi?

Bilim şu anda bu aşamada. İnsanlar bunu öğrenmeye çalışıyor.

yo gayette böyle bir soru sorulabilir. tanrının tanrısının olabileceği ile alakalı tatliş bir video. dayanıp sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim çünkü bence gayette mantıklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izledim. Ve temelinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Allah acımasız değildir, çünkü kendisini inkar edenlere nimetlerinden tam veriyor, sağlık sıhhat veriyor. Ayrıca imtihandan sorumlu olanlar İslam tebliği alan kişilerdir. Güney Afrika'da dinden habersiz insanlar sorumlu değil. Ve sonda, insanların kontrol edilmesi için "Tanrıların" yaratılmasından bahsediyor. İnsan sonsuz ve mutlak güç sahibi bir varlığı kendi kendine üretebiliyorsa o varlık var demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı