Tanrının ihtiyacı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam 1000 taneden 1 tane de olsa reddedenler var ne yazık ki. Şunu da belirteyim, reddedenlerin çoğu koyu katolik.

Cidden esas calisma alani biyoloji olup da evrim teorisini kokten reddeden bir insanin varligina dair kanit var mi? ( Katolik olsun ya da olmasin )

Benim denk geldiklerim hep Caner Taslaman tarzi kendi alani disinda ahkam kesip biliyormus gibi gorunmeye calisan tiplemeler oluyor.

Güzel kardeşim sen bana tek tek oturup yazdıklarına cevap veremem diyorsun ben neden senin yazdığın mesajları tek tek okuyup cevap vereyim benle burada tartışmaya giren üyeler arasında sen varmısın bilmiyorum. Bende tartışmaya girdiğim üyelere tek tek okuyup cevap verdim ve aldığım yetersiz ve alamadığım cevaplar neticesinde birde konu çarpıtan görüşlerinden dolayı daha cevap vermiyorum yazdım ve sende bana gelmişsin işte böyle cevap veremeyip kaçıyorsunuz filan yazdın ben madem sana cevap yazmamışım senden ne için kaçayım ozaman benim problemim burada konuştuğum üyeler sen gelip konuyu anlamadan dinlemeden işte böyle konuşur cevap veremez kaçarsınız yazıyorsun ozaman bu konuda öncelikle genelleme yapmamak lazım.
Kan emici gibisiniz gerçekten. Yaradılışçı söylemlerinin en ufak dayanağı olmadığı için ben herhangi birini alıntılayarak sana evrimin işleyişini anlatmaya çalıştım. Sundukların argüman değil, bu böyle varolmuştur, yaradılış gereği öyledirin altını dolduramıyorsun. Ben de sana altını doldurabildiğim bir gerçeğin işleyişinden bahsediyorum, aranızda beni günahkar, ahlaksız, inkarcı gibi şeylerle itham edip birbirinizi onayıp duruyorsunuz.
İşin ucu evrime geldiğinde karşıt düşüncesi mantıklı olan veya düzgün tartışabilen dünya üzerinde hiçbir insan bulamadım daha hepsi aynı kafa yapısında, yıldırdınız.

Kan emici gibisiniz gerçekten. Yaradılışçı söylemlerinin en ufak dayanağı olmadığı için ben herhangi birini alıntılayarak sana evrimin işleyişini anlatmaya çalıştım. Sundukların argüman değil, bu böyle varolmuştur, yaradılış gereği öyledirin altını dolduramıyorsun. Ben de sana altını doldurabildiğim bir gerçeğin işleyişinden bahsediyorum, aranızda beni günahkar, ahlaksız, inkarcı gibi şeylerle itham edip birbirinizi onayıp duruyorsunuz.
İşin ucu evrime geldiğinde karşıt düşüncesi mantıklı olan veya düzgün tartışabilen dünya üzerinde hiçbir insan bulamadım daha hepsi aynı kafa yapısında, yıldırdınız.
Öncelikle ithamda bulunduğum sözler kişiliğinin bir yansıması bunu anladık tamam kan emici dedin, tır tır edip duruyorsun dedin ben sana sadece cahilsin dedim. Ben başkalarına cevap yazıyorum sen 3.kişi olarak gelip o kişiyle tartışmalarımı okumadan gelip kitabın ortasından konuşuyorusun önce bir oku o adamla konuşmalarımı ondan sonra gel argüman diye konuş sen konuları okumadan sadece istediğin kelimeye karşı görüş söylüyorsun ona cevap verince karşıt cevaplar veremiyorsun. Senin gibi kişilikler zaten tartışma üslubunu bilmediği için tartışacak insan bulamıyorum diyorsun zaten bulamazsın önce karşındakini inde anla analiz yap konuş sen kendi kafanda kalıplar oluşturmuşsun onları söylüyorsun sonra başka görüşleri kale almıyorsun bu ap açık bir cahillikten başka hiç birşey değil dir size söyledim daha önce yine diyorum cahil ile tartışma konuşma olmaz bu yüzden de siz tartışacak insan bulamıyorsunuz. Size sağlıklı günler diliyorum umarım kişiliğinizi geliştirmeye özen gösterirsiniz karşınızdaki insana görüşünüzü sadece inandırmak için konuşmanızdan vazgeçersiniz dinlemeyide öğrenin.

Çıkan sonuç sayısına bakma, gerçek olmadığını savunan makalelerden birisini aç, oku veya buraya at.

1621419401479.png

Bu linkin fotoğrafını bulamadım kusura bakmayın.
------------------------------------------------------------

Eki Görüntüle 1030628

Bu linkin fotoğrafını bulamadım kusura bakmayın.
------------------------------------------------------------

Evet ama sonları biraz çelişkili gibi.
Evrim teorisinde yanlışlar ve eksikler olabilir, normaldir. Evrim teorisi, evrim yasasını AÇIKLAMAK için uzun süreli gözlem ve deneylerle hazırlanan bilimsel bir teoridir. Yeni bulunan yöntemlerle, yeni keşiflerle değişebilir veya yanlışlanabilir. Evrim teorisinin yanlış olması doğa yasalarından biri olan evrimi yanlışlamaz.

Fizyoloji kısmının tartışmaya açık olması normal. Sonuçta binlerce, milyonlarca yıl önceki insanlar ne düşünüyordü, ne hissediyordu şu anki yaşam şartlarımıza bakarak veya gözlemleyerek anlamamız çok zor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı