Tanrı'nın yokluğuna dair kesin kanıt yokken Ateistler nasıl bu kadar emin olabiliyor?

• Konuyu başlatan mad1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 116
  • Görüntüleme 7B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yokluğuna kesin kanıt olmadığı gibi varlığınada kesin kanıt yok.
Belki var gibi şeyler ile olmaz, evet belki de vardır ama şu an bilmiyoruz, bilmediğimiz şeyede varmış gibi davranamayız, davranamam.

O zaman yazmasana kardeşim yahu.
En nefret ettiğim olaydır.

Elinde kanıt ve argümanı var kanıtı sun diyorsun git kendin araştır diyor e ben ne anladım?

Şu konuların amacını hiç anlamıyorum din veya inanç adı üstünde kanıt gerekmiyor.

Ateist yokluguna dair kanit arayan bir kitle degil, ozunde varligina dair kanit olunmamasi uzerinden inancsizligini konumlayan kitle.

Isin ozunde inanclilar tanrilarini ispat edemez, varligina dair yetersiz ya da dongusel nedenlemeler yapar; ateist de buna ikna olmaz ve inanmaz.

8 basli Ogre'nin de yokluguna dair delil yok, Noel babanin da, spagetti canavarinin da. Bir seyin yoklugunu ispatlamak cogunlukla imkansiza yakin, zira evrenin cok azinda neler dondugunu biliyoruz.

Iddia sahibi kimse, onun delil gostermesi beklenir. Ateistin tanrinin yokluguna dair delil aramasi, gostermesi sacma bir beklenti.

Eğitimi ve yorumlama şekilleriyle. Kimileri bu evrenin ancak bilinçli bir şekilde yaratıldığını düşünebilirken bazıları da tamamen doğanın şekillendirmesiyle oluştuğunu düşünüyor. Gerisini kimsenin aklı işleyemiyor.

Ben agnostiğim, felsefe münazarasında Tanrı'nın yokluğunu savunduğum için ateistlerin argümanlarını öğrenmek için böyle bir konu açtım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı