Çözüldü TARS-G2670/ Kasanın ısınma ihtimali var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak KKarahan

Hectopat
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar linkteki bilgisayarı alacağım fakat kasa ısınır mı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Isınır. Ön kısmı çok kapalı. Bu tip kasaların kronik problemi kapalı yapısından dolayı ön fanların dışarıdan yeterli hava çekememesidir. Önü böyle kapalı sadece delikli MB520 model kasam var, ön paneli komple söktüğümde CPU ve GPU'nun ısı düzeyi 5 ile 10 derece azalıyor. Mesh yapıda bir kasa tercih edin ya da bu tip kasa alacaksanız ön paneldeki camı söküp kullanın.
Sırf fanlar bakıp şekilli şukullu diye kasa alınmaz, inan bana o ışıklar geçe olunca ve torrent yada oyun oynarken öyle uyuz eder ki keşke Fransız havadar bir şey alsaydım diye dua ederken bulursun kendini,
Cam değil bildiğin mika o yüzey ve o kadar az bir çekim yapıyor ki o kısımdan ben kendim şahsen öyle bir kasadan uzak kalmak, yolumu değiştirirdim. (=
Çok sağolasın dostum da ben ışıklı mışıklı diye almıyorum bütçemi geçmesin diye demiştim. Benim amacım bütçeyi geçmesin ve güzel bir kasa olması ışığı falan umurumda değil yani :D Kasayı sence nasıl editlemeliyim tavsiyen varsa yazarmısın bütçem 3.5k

3390TL Evo-NEXT E102A
  • Ryzen 5 1600 B2-570TL
  • Gigabyte B450M S2H-390TL
  • Corsair Venegance LPX 8GB 3000MHz-200TL
  • Sapphire Pulse RX590 8GB-1320TL
  • Adata SX6000 Lite 512GB NVMe-390TL
  • DeepCool Earlkase RGB-260TL
  • Sharkoon SHP650 80+ APFC-260TL
Ekran kartı olarak GTX 1650 Super, GTX 1660, GTX 1660 Super veya RX 5500 XT ile değiştirerek alabilirsiniz. RX 590/580/570 kartlarının devri neredeyse kapandı. Hem TDP değeri fazla hem de fiyatı artmış bulunmakta.

Bazı arkadaşlar Powerboost marka kasa önermiş, ben kesinlikle önermiyorum. Malzeme kalitesi, hava akışı vb. yönlerden kötü ürünler piyasaya sürüyorlar. Kasaya azıcık asılsanız bükülür, kırılır desek yanlış olmaz :D Cooler Master, Corsair gibi bilindik, kaliteli ve güvenilir markalara yönelmeniz daha iyi olacaktır.

Bu konu daha açıklayıcı olacaktır.

Ekran kartı olarak GTX 1650 Super, GTX 1660, GTX 1660 Super veya RX 5500 XT ile değiştirerek alabilirsiniz. RX 590/580/570 kartlarının devri neredeyse kapandı. Hem TDP değeri fazla hem de fiyatı artmış bulunmakta.

Bazı arkadaşlar Powerboost marka kasa önermiş, ben kesinlikle önermiyorum. Malzeme kalitesi, hava akışı vb. yönlerden kötü ürünler piyasaya sürüyorlar. Kasaya azıcık asılsanız bükülür, kırılır desek yanlış olmaz :D Cooler Master, Corsair gibi bilindik, kaliteli ve güvenilir markalara yönelmeniz daha iyi olacaktır.

Bu konu daha açıklayıcı olacaktır.
Kankam çok teşekkürler fakat bu dediğin sistemi hazır olarak nereden alabilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı