"Technopat Sistem Toplama" programı için öneriler

Aklıma ilk gelen şey buydu. Olmaz ise benim siteyi kullanırım diye düşünüyordum. İlk öncelik elbette forumun kendi resmi sitesi.
Vbulettin ile uyumlu çalışır mı tam bilemiyorum.
Bunu da hocalarıma sorup, uzun uzun konuşacağım ayriyeten.

Şuanda programda 855 dolarlık monitör dahil sistem var. Yani 1 tane sistem var.
69 tane daha sistem yapınca paylaşacağım :D O kadar korkutmasın gözünüzü, 69 tane sistem.
Biraz uğraştıracak ama olsun.

Bu aşamadan sonra doları otomatik olarak aldıracağım ve tasarım kısmına geçeceğim. İyi bir programın ortaya çıkması için birazcık zamana ihtiyacım var diyebilirim.

- - - Güncellendi - - -

Vatan'da %25 indirimlerin de başlaması ile beraber fırsat bu fırsat test edeyim dedim. ASUS M5A97 R2.0 anakartta test ettim.
Zaten şüphem yoktu. Vatan'daki dolar değerini girdiğimde programda %25 indirimli olarak 227 TL'yi gördüm.
Aynı şekilde Vatan'da da 227 TL. Harbiden kuruşu kuruşuna çıkıyor.

Bence güzel bir algoritma yazarsan ve programa çeşitli sistem parçaları koyarsan kısa sürede olabilir. Algoritma yazması zor olur.

İçerisinde 70 adet sistem önerinin bulunduğu bir sistemin algoritmasını alabilecek kadar büyük bir sayfa bulunur mu acaba :D
Şaka bir yana algoritma çok gereksiz olur bu programda. Ne yapacağımı, hangi yolu izleyeceğimi biliyorum, sıkıntı olmaz.

Ama 70 adet sistem önerisi için 70 defa VatanComputer sepetimi boşaltıp, doldurmak. Çektiğin fotoğrafta olmayan donanımların karşısına olmadığını yazmak, paint ile.
Her parça için ayrı ayrı fiyat hesaplama ve bunları yazdırma, bu kadar çok kodu doğru şekilde, hatasız dizmek zaman alacak bir işlem.

İyi bir program için bunların olaması gerek. Ve kararlıyım, sabredip yapacağım inşallah. 1 ayı geçeceği kesin gibi gözüküyor bana. i
Her gün 1-2 tane sistem önerisi hazırlasam 70 tanesi 2 ayda biter tahminen :D Belli olmaz daha erken de bitebilir.
Gaza gelip sürekli program ile de uğraşabilirim.
Özellikle hafta sonlarını değerlendireceğim.

SPFQq87.jpg

- - - Güncellendi - - -

Kodların dizilişinden dolayı 1'den çok sistem koyunca acayip tepkiler vermeye başladı :D
Yarın ilk iş adam akıllı bir else-if dizisi oluşturmak olacak.

Bilgili olanlar yardım edebilir.
Kod:
if ()
{
}
else if()
{
}
else if ()
{
}
else
{

if
{
}
else
{

if ()
{
else
}
}
}
tarzında bir yapı oluşturdum resmen :D :D

Değişkenleri butonun kod kısmında saklayınca sıkıntı yaratıyor. Else if döngüsü ile gidince de hata alıyorum.
Bir çaresini elbet bulurum ancak nasıl bulurum bilemiyorum :D

- - - Güncellendi - - -

TextBox'lardaki karakterleri değişkene attığım kod yüzünden sıkıntı oluyor :D
TextBox boş bırakıldığı zaman değişkene değer girilmemiş oluyor ve o değişkenlerle işlem yapınca da olmuyor doğal olarak :D

Gökhan, bir de oluşturulan sistemin forumda paylaşmak için bir şey yapsana ? Mesela sistemin fotoğrafını masaüstüne kaydetmek gibi. Sonra Imgur'a yükleriz ve tamam :)

Oldu canım o kadar basitti zaten :D Öncelikle şu programı yapayım. Kullanıcının girdiği 2 değer boş olduğu zaman sorgulatınca sıkıntı oluyor.
Başka bir şekilde alacağım bütçe ve dolar bilgisini.

Programı kendi sitemde yayınlayabilirim ileride ancak forumun sayfasında çalışır mı pek bilgim yok, uyumluluk noktasında.
Yani forum, programın kodlarından anlayacak mı önemli olan o.

Şu aşamada ilk hedef sorunsuz bir biçimde 2 adet sistem önerisi ekleyebilmek. Sistemi sağlam kazığa oturtamamışım. Düşününce yapılmayacak şey yok ama düşündüğüm gibi olmuyor.
Hiç ummadığım bir yer yüzünden 2. sistemi eklemeye geçemedim :D 2. sistemi ekleyebilsem gerisi çorap söküğü gibi gelecek zaten.
Bütçeyi başka türlü girdirmek gerekecek yani.

- - - Güncellendi - - -

Neyse sorunu ufak bir özelliği kullanmamak ile çözdüm. Yarın tekrar test edeceğim. Olursa sistem önerileri yapmaya başlayacağım tam gaz.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar sistem önerilerini yazmaya başlıyorum. Sizce kaç dolardan başlamalı sistemler ?
Bunun içerisine klavye-mause-monitör-ses sistemini de sokun ve öyle karar verin. Bu donanımları almak için en azından kaç dolara ihtiyaç var ? Kaç dolardan başlamalı ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı