Technopat Sosyal neden çokça siber saldırıya uğruyor?

DDoS engellemek için servisler var, Technopat kullanıyor mu bu servislerden?

Daha doğrusu Cloudflare önlüyor mu? Bilmediğimden soruyorum.

Biz düşündük, yöneticiler düşünemedi. Ben bu soruları aşırı saçma buluyorum artık. DDoS atılıyorsa koruma da vardır, ki Cloudflare var ve engelliyor. Geçen Recep Baltaş engellenen saldırı oranını atmıştı Cloudflare panelindeki.

Eski koruma ve saçma dediğin şey koskoca Cloudflare, herhangi bir siteye DDoS atarsanız Cloudflare olsa bile çöker.

Yeni sunucuya geçilmesi bu sorunu çözmeyecek, sadece sunucu genel olarak daha da hızlanacak. DDoS düzeltilebilir bir şey değil, engellenebilir bir şey olduğu için Yeni sunucuyla düzelmesi zor. Sadece biraz daha hızlı olur DDoS atılırken o kadar.

Arkadaşlar biraz ilgisiz, normalde sitelere girmeden önce bir CAPTCHA doğrulaması olur ama ne olsun? Technopat bunu da koymuyor! Zaten yeni sunucuya geçmeleri lazım, çöktükten sonra 1 ila 3 saat toparlayamıyorlar.

Arkadaşlar biraz ilgisiz, normalde sitelere girmeden önce bir CAPTCHA doğrulaması olur ama ne olsun? Technopat bunu da koymuyor! Zaten yeni sunucuya geçmeleri lazım, çöktükten sonra 1 ila 3 saat toparlayamıyorlar.
Önceden gelmiyordu. Artık her girişte CAPTCHA doğrulaması geliyor bana. Gelişme var demekki

Geri
Yukarı