Technopat Sosyal'in gün geçtikçe kötüye gitmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanların kafasına vurarak konu açmamalarını sağlayamayız değil mi? :) Hep söylüyorum, kurallar dahilinde insanlar istedikleri konuyu açabilir. Bu kimseyi ilgilendirmez, konulara girmediğinizde tüm sorun çözülüyor efenim :) İlginizi çeken konulara girin, bunun dışında konulara bakmayınız.

Kitle gün geçtikçe büyüyor, söylediğiniz zamanlara nazaran şu anda çok daha büyük bir kitle var. Bu durumda da her şeyden bir konu olması çok normal :)

Eğer bu konuyu onaylayan moderatörün yerinde olsaydım, sadece başlığı görünce bile kahkahalara boğulurdum. Son günlerde kaç defa bu konudan gördüm. Bu konuyla ilgili neden bu kadar ilgileniyorsunuz? Forum hayatınızın bir parçası değil ki. Boş vakitlerinde, canın sıkıldığında gir ve çık. Artık burada durmak istemiyorsan da hesabından çıkış yapabilirsin.
Bu mesajımdan sonra banlarsınız banlamazsınız sizin bileceğiniz iş.
Bu konuyu açtın ve fikirlerini belirttin diye banlayacaklarını mı düşünüyorsun? İlginç.

Burada bir şeyleri değiştirme imkanına sahip olan insanlar 'kurallar dahilinde açılmış konulara dokunamayız' diyerek asıl sorunu inkar ettiği sürece bu gidişat değişmez.

Benim ilk üye olduğumda site böyleydi sonradan çeşitli platformlar aracılığıyla ahbaplık, gruplaşma, birlikte hareket etme sonucu sitede yaşanan bir takım tatsızlıklara dur deme adına alınan kararlar ve değişiklikler sonucunda site ilk ayarlarına döndü diyebilirim. Tek fark ceza süreleri ilk zamanlara göre daha düşük seviyededir. Lafın kısası kötüye giden bir şey yok siz sitenin bu haline alışkın değilsiniz.

Herkes iyi veya kötü bir şekilde yorumunu belirtmiş. Tüm yorumlara saygım sonsuz herkes istediğini düşünebilir. Sonuç olarak özgür bir toplumda yaşıyoruz fakat bu beğenmiyorsan git falan diye sitem eden arkadaşlar, ben de biliyorum forumdan çıkıp gitmesini lakin yıllardır burada takılıp konu açıp hatta yeri gelip çözülmeyen konular için internetten araştırma yapmış bir insanım.

Forumun yaş sayısı oldukça düştü. Ortalama yaş 17 -18 civarı. Bazı yaşı küçük arkadaşlar gayet iyi bir şekilde sistemi anlamış fakat bazı arkadaşlar burayı troll noktası olarak görüyor. Ben işim gereği yıllardır bu işin içerisindeyim ve çok insan tanıdım sosyal mecralardan. Amacım formu eski haline döndürmek ama bu ve bunun gibi düşünen arkadaşlar yüzünden kemik kadro sessiz sedasız forumdan ayrıldı. Yerine gelen arkadaşlar ise bir konu hakkında herhangi fikri olmayan "format at düzelir" ya da "klavye önerisi, oyun önerisi" diye hep aynı konular açılmaya başladı.

Bu konudan şikayetçi olan arkadaş varsa çıkış butonun yerini göstermeme gerek yok sanırım.

İyi forumlar.

İyi günler. Bence bir forumu forum yapan şey her türlü konunun olmasıdır. Ve de en önemlisi, bu forumun estetik düzenidir. Fakat konular veya konuların çeşitleri, bunlar belli kişilerin kontrolünde değil maalesef. Aynı durumdan ben de etkilendim maalesef ama bu konuda insanları yardım etmeleri için zorlayamam. Örnek olarak, uzun zamandır bilgisayarımda bir problem var ve bunun için iki adet konu açtım. Ancak biri dışında hiçbir şekilde yardım alamadım. Açılan konular da maalesef dediğiniz gibi aynı tarz konular. Fakat forumu forum yapan bu değil midir zaten? Ayrıca forumdaki dil kurallarının gerçekten bulunmaz bir nimet olduğunu düşünüyorum. Güzelim dilimizi en güzel şekilde kullanmamız için teşvik ediliyoruz aslında ki bu gayet de güzel bir tutum, bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı