Technopat'taki kullanıcıların korsana destek yok olayını abartması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Forum içindeki en saçma tartışma olabilir bu korsan ve orijinal meselesi. İsteyen korsan hallede işini, isteyen orijinal ile. Ne diye yargılayıp duruyorsunuz birbirinizi anlamıyorum.
Bu çok normal. Özellikle milyar dolar oyun firmaları sahiplerini "emekçi" diye nitelendirip korsanı eleştirirken kendilerini "orjinal" diye ayırıp bir de haklının yanındaymış gibi göstermek hoş bir ayrıcalıktır. Yalnız bu hak yeme olaylarını neden sadece milyar dolar sahibi olan oyun firmaları için yapıyorlar anlamış değilim. Bu forumda bir kez olsun şu "hak" algısını görmedim sanırım başka konularda. Hoş, başka emek yeme ve emekçi konularıda görmedim :D Emekçi bir insan halkın yanında olur. Ama burada emeğin savunucusu olanların kan emici firmaları ağızlarından ballandıra ballandıra överken çoğu kez görmüşümdür.

Bu çok normal. Özellikle milyar dolar oyun firmaları sahiplerini "emekçi" diye nitelendirip korsanı eleştirirken kendilerini "orijinal" diye ayırıp bir de haklının yanındaymış gibi göstermek hoş bir ayrıcalıktır. Yalnız bu hak yeme olaylarını neden sadece milyar dolar sahibi olan oyun firmaları için yapıyorlar anlamış değilim. Bu forumda bir kez olsun şu "hak" algısını görmedim sanırım başka konularda. Hoş, başka emek yeme ve emekçi konuları da görmedim :D Emekçi bir insan halkın yanında olur. Ama burada emeğin savunucusu olanların kan emici firmaları ağızlarından ballandıra ballandıra överken çoğu kez görmüşümdür.

Bence bu olayın marka algısı ile de alakası var. Oradan alınca kendisini daha üstün gören kişilerde var. Başka bir üstün görme olayı korsan kullanan kişilerde de var. Ben bu oyunu bedavaya aldım sen enayilik etmişsin gibi. İki taraf da oyun olsun müzik olsun istediği içeriğe kavuşunca bu yeterli gelmiyor, hemen birbirine salça olmaya başlıyor.

Öncelikle biliyoruz bu forumda korsana destek yok ben de desteklemiyorum ama kuzenim PC'ne GTA 5 indirmiş Torrent'den ve bildiğiniz gibi Windows oyunların crack dosyalarını siliyor silince de Technopat'a yazmış (ne zaman yazdı bilmiyorum geçen gösterdi) ama konuya cevap veren birkaç arkadaş sadece korsana destek yok yazmış arkadaşlar biraz anlayışlı olsanız yani 10 yaşında çocuk 180 TL GTA 5'i nasıl alsın ya da çok eski Steam'de bile olmayan oyunları niye key alarak satın alsın ki biliyorum orijinali almak iyidir ben de elimden geldiğince orijinali alıyorum ama bazen çok pahalı oluyor ya da Steam'de olmuyor biraz anlayışlı olun. Orijinal olmayan bir oyundaki soruna cevap verdiğinizde korsana destek olmuş olmuyorsunuz.

Olay abartılabiliyor. Dikkat edin bedava veya daha ucuz alıcam diye virüs, kişisel bilgilerini çaldırma gibi durumlar ile karşılaşmayın.

Geliştirici olmadan anlayacağını düşünmüyorum bu kafadaki insanların.

Kanka kendimde geliştiriyordum eğer ki oyunumu Türkiye'de 600 700 TL'ye satarsam anlamam :D hiçbir açıklaması yok bir oyunu 700'e satmanın.

Hırsızlar toplaşmış ayaklanma planlıyor.
Lütfen 10 tlye aldigin "orjinal" oyun cdleri ile insanlara laf etmeye devam et .d

Korsana ulasmak kolay oldugu icin vicdan rahatlatmak maksadiyla hirsizligi normallestiriyor kucuk cocuklar. Cok pahali, oyun firmalarina giren cikan yok hatta onlar da istiyor, ben korsan alinca dunyadan bir sey eksilmiyor vs tarzi sacma sapan argumanlarin hicbiri olayin hirsizlik oldugu gercegini degistirmiyor.

Abartildigini dusunmuyorum. Her gun milyonlarca hirsizlik vakasi oluyordur.
Sorunca, konusu acilinca soyluyoruz sadece, bu.

Kanka kendimde geliştiriyordum eğer ki oyunumu Türkiye'de 600 700 TL'ye satarsam anlamam :D hiçbir açıklaması yok bir oyunu 700'e satmanın.

Lütfen 10 tlye aldigin "orjinal" oyun cdleri ile insanlara laf etmeye devam et .d
Eğer oyununu profesyonel bir kadroyla yapıyorsan, bunun için uzun süre emek harcıyorsan, profesyonel bir kadronun ihtiyacını karşılıyorsan ve AAA kalitede bir oyun üretiyorsan bal gibi de satarsın hocam. Düşündüğünüz gibi tek kişinin yapımında yeterli olduğu Kenshi gibi oyunlar zaten 25 TL civarında.

Eğer oyununu profesyonel bir kadroyla yapıyorsan, bunun için uzun süre emek harcıyorsan, profesyonel bir kadronun ihtiyacını karşılıyorsan ve AAA kalitede bir oyun üretiyorsan bal gibi de satarsın hocam. Düşündüğünüz gibi tek kişinin yapımında yeterli olduğu Kenshi gibi oyunlar zaten 25 TL civarında.
Ha alabilen alır alamayan almaz ama fiyatına değer bir oyun ise satarsın. Buradaki cümlelerim fiyatını hak etmeyen oyunlar için geçerli değildir ama bu da korsan kullanmayı gerektirmez.

Orijanali satın alınabilen bir oyunun korsan muhabbetinin döndürülmesine elbette karşı çıkılacak. Burada abes bir durum yok bence. Oyunlar ne yazık ki pahalı haklısınız. Her yaştan herkesin alabileceği seviyede değil. Ama bu durum birçok şey için geçerli.

Forumda korsan bir oyunla ilgili soruna çözüm bulunduğu takdirde bu korsana fayda sağlar. Çözümler üretildikçe yaygınlaşır. Doğal olarak forumdaki tepkiyi haklı buluyorum.

Bu çok normal. Özellikle milyar dolar oyun firmaları sahiplerini "emekçi" diye nitelendirip korsanı eleştirirken kendilerini "orjinal" diye ayırıp bir de haklının yanındaymış gibi göstermek hoş bir ayrıcalıktır. Yalnız bu hak yeme olaylarını neden sadece milyar dolar sahibi olan oyun firmaları için yapıyorlar anlamış değilim. Bu forumda bir kez olsun şu "hak" algısını görmedim sanırım başka konularda. Hoş, başka emek yeme ve emekçi konularıda görmedim :D Emekçi bir insan halkın yanında olur. Ama burada emeğin savunucusu olanların kan emici firmaları ağızlarından ballandıra ballandıra överken çoğu kez görmüşümdür.
O firmalarda çalışan asıl emekçilerin hakkı yeniyor ama 😀

Nfs unbound 1200TL. Hadi alalım diyemeyiz. Ne yazık ki artık korsan kullanmak zorunda kalıyoruz. Zengin çocuğu değiliz , bugün bir memurun maaşı da belli eskisi gibi alım gücü yok. Memur bile olsam yine de gidip o oyuna 1.2k verecek de değilim.

Kimsenin torrent kullanmasına karşı değilim , kimsenin bir oyuna para veremedi diye yardım edilmemesi de birşey diyemem. Eskiden olsa derdim ama artık bir şey diyemeyiz dersek hatayı biz yapmış oluruz kimse 100saatlik bir oyuna 1.2k vermez vermemeli.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı