Tehdit suçundan dava ile uğraşan var mı?

alpologi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Milli Sporcu
Bir çocukla geçen yıl tartıştım. Daha sonra mesajlara da kaydı bu olay. Ben de bayağı tehdit ettim bunu. Gidip şikayet etti beni kışkırttığına dair hiçbir kanıtım yoktu. Tehdit ve şantajdan dava açıldı bana. Şimdi uzlaştırma kağıdı geldi. Size dava açıldığında ne olur diye sormayacağım. Yaşayan var mı diyeceğim. Yaşamayanlar cevaplamasa da olur hocam yorum beklemiyorum. İlk suçum bu arada 18 yaşıma girmemiştim o zaman.

Yok hayır o zaman açtı.
Anlıyorum. TCK'ya göre cezası nedir onu bilmiyorum. Hapis cezası alsan bile 2 yılı geçkin hapis cezası alacağını sanmam. Dolayısıyla otomatik para cezasına çevrilir, bir süre sonra da dava düşecektir. 2 yıldan düşük hapis cezaları para cezasına çevriliyor genellikle.

6 aydan 2 yıla kadar, ama bazen davalar 6-8 yıl kadar da sürebiliyor sonuç çıkmadan.
@Karındeşen açıkçası sonuç çıkacağını düşünmüyorum ben.

Aynı şekil bir arkadaşım dava edilmişti hemde avukatlar bürosu tarafından. Uzlaştırma direkt reddedilmişti çocuk bayağı korkmuştu. Karşı taraf sonuçta avukatlar bürosu. Hakim çocuğa ilk suçun hemde üniversite sınavını kazanmış olarak görmek istiyorum seni diyip serbest bırakmıştı. Tabiki aynısı bana olacak diyemiyorum.

Geri
Yukarı