Tek başına olur mu?

Mr.ery

Hectopat
Evet sizce olur mu? Önce ne demek istiyorum onu açıklayayım arkadaşlar hayatımda pek çok insan var iyisiyle kötüsüyle vs ama hepsi özellikle son zamanlarda çok sahte gelmeye başladı yani spora gittiğim bir arkadaşım var arada (nadiren oyun oynuyorum) oyun oynadığım arkadaşım var dışarı çıktığım insanlar var aktif olarak konuştuğum belki 10-15 tane insan var ama bilmiyorum hepsi çok sahte geliyor herkes çok sahte geliyor dönüp bakınca iyi bir olay olsa benimle mutlu olacak bir arkadaşım yok sanırım herkes çok bencil insanlara ne kadar olumlu yaklaşırsam sanki ters orantılıymış gibi o kadar şımarıyorlar bilmiyorum sizce bir insan hayatta bir arkadaşa ihtiyacı var mı veya kendimi geliştirirsem etrafımdaki insanların kalitesi artınca daha iyi arkadaşlarım olur mu? Arkadaşlarım beni aşağıya çekiyormuş gibi geliyor özellikle mental olarak çoğundan sessizce uzaklaşmak en iyisi sanırım siz ne düşünüyorsunuz?

Evet sizce olur mu? Önce ne demek istiyorum onu açıklayayım arkadaşlar hayatımda pek çok insan var iyisiyle kötüsüyle vs ama hepsi özellikle son zamanlarda çok sahte gelmeye başladı yani spora gittiğim bir arkadaşım var arada (nadiren oyun oynuyorum) oyun oynadığım arkadaşım var dışarı çıktığım insanlar var aktif olarak konuştuğum belki 10-15 tane insan var ama bilmiyorum hepsi çok sahte geliyor herkes çok sahte geliyor dönüp bakınca iyi bir olay olsa benimle mutlu olacak bir arkadaşım yok sanırım herkes çok bencil insanlara ne kadar olumlu yaklaşırsam sanki ters orantılıymış gibi o kadar şımarıyorlar bilmiyorum sizce bir insan hayatta bir arkadaşa ihtiyacı var mı veya kendimi geliştirirsem etrafımdaki insanların kalitesi artınca daha iyi arkadaşlarım olur mu? Arkadaşlarım beni aşağıya çekiyormuş gibi geliyor özellikle mental olarak çoğundan sessizce uzaklaşmak en iyisi sanırım siz ne düşünüyorsunuz?

O sorunun aynısı bende de var ben şöyle bir çözüm buldum soğuk mu davranıyor bana ya da beni kullanacak insanlar varsa hemen konuşmayı kesiyorum bende spora gidiyorum orada sohbet ettiğim birkaç kişi var ancak bu kadar oyun arkadaşlarım var onlarlada sohbeti belli seviye tutuyorum. Bu hayat senin sen kararlarını vereceksin elbet te arkadaşların tavsiyesini dinle ancak son kararı sen ver

Sana soğuk gelen insanlar boş veya sıkıcı vaktini geçirmek için ya da bir çıkar uğruna takılıyorlar senle komple kabuğuna çekilip kendi başına takılırsan bir süre sonra pisikolojik olarak zorluklar yaşarsın hayatının merkezine öyle insanları koyma ancak onlar gibi sende o insanları canın sıkıldığında boş vaktinde vs vakit geçirebiliceğin insanlar olarak tanımla, dostum diye değil.

Eğer çok sosyal birisiyseniz tek başınıza kalmak sizi zorlayacaktır, (en azından bir süreliğine) benim 2-3 tane arkadaşım var 1 tane çok fazla görüşmesekte en gizli şeyimi bile anlatabileceğim can dostum var, ara sıra yanlız kalmak canımı sıksada bir şekilde geçinip gidiyoruz işte. Eğer güvendiğiniz birisi / Birkaç kişi varsa gidin onlarla takılın emin olun 50 tane sahte arkadaş yerine o 1 arkadaş sizi o sahte 50 kişiden daha mutlu yapar hemde arkanızı döndüğünüzde ilk anda sizi sırtınızdan bıçaklamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı