Tek Başına Yüzme Öğrenmek

Yanında mutlaka (yüzme bilmesi daha iyi olur) birisi olsun. Ne olur ne olmaz. En kötü beline bir ip bağla ucunu ona ver ve seni takip etsin.
Sonra nefesini tutup suya atla. Düşüş yüksekliğine göre illa ki suya batarsın. Yukarıya kafanı kaldırıp ellerini aşağı indir ve ayaklarını yukarıya çıkmak için orta hızda çırpmaya başla. Yukarı çıkınca da derin bir nefes al. Unutma içinde yeteri kadar hava olan her şey yüzer. Akciğerlerin vücudunu yüzdürmeye yetecek kadarhava alabiliyor. Yüzeyde kalmak içinse kollarını açıp suyun üstünde sağa sola ağır ağır sallarken ayaklarını ağır ağır salla ki batmayasın.

Mümkün, önce @Jira 'nın dediği gibi nefesi ağızdan alıp burundan vermeye alış. Sonra kendine güven. Bacaklarını birleştirmesi için destek aparatı oluyor, dengede kalmak için kullanabilirsin. Ben öğrenmeden önce, hem yüzme tahtası, hem bacak arası destek kullanıyordum. Önce desteği bıraktım yavaş yavaş, ardından tahtayı. Eğer havuz boyunun aşmaktaysa, kenarlardan hareket et, kenarlardan yüz. Benim gittiğim yerin derinliği 3 metre, kenarlarda çıkıntı var 1.5 aşağıda, ayak sığacak kadar. Sizin orada olmayabilir o yüzden başlarken, kenarlarda, havuzun en dibine dalıp, çıkmaya çalışın, bunu kendinize güveniniz tamamlandığı zaman, boyunuz ortalamanın üstündeyse, bir elinizle yukarı tutunabilirsiniz. Bu çalışmayı yapmak size güven kazandırabilir. Ve çok su yutacaksınız. Pes etmeyin. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı